Realme GT2 Pro özellikleri

Realme GT2 Pro özellikleri
11:27 - Kasım 30 2021 Salı

Realme GT2 Pro özellikleri ile birlikte merak edilen bir akıllı telefon. Modelin şimdiden özellikleri sızdırıldı fakat henüz doğrulanmadı.

Günümüzde pek çok akıllı telefon modeli bulunuyor. Her bir akıllı telefon farklı özelliklere sahip olabilir ve çeşitli yeniliklere ev sahipliği yapabilir. Akıllı telefon üreticisi markalardan birisi de Realme olarak karşımıza çıkıyor. OPPO tarafından kurulan Realme, özellikle Huawei’nin Amerika Birleşik Devletleri ile birlikte yaşamış olduğu sorunlardan sonra ön plana çıkmaya başladı. Bu fırsatı iyi değerlendirmek isteyen Realme, çıkardığı akıllı telefon modelleri ile kendini geliştirmeye başladı. Realme GT2 Pro, geliştirilen fakat henüz net bilgiler paylaşılmayan bir telefon.

Realme GT2 Pro Özellikleri

Realme GT2 Pro ile ilgili paylaşılan bilgiler henüz kesinlik kazanmamış yani firma tarafından doğrulanmamış bilgiler. Sızdırılan bilgilere göre telefonun Snapdragon 8 Gen 1 işlemcisine sahip olacağı belirtiliyor. Huawei Nexus 6 ve Google Pixel 6 modellerine oldukça benzer bir tasarıma sahip olacağı söylenen Realme GT2 Pro, 50 MP ana kameraya sahip bir model olurken aynı zamanda 8 MP ön kamera ile birlikte de kullanıcıları karşılıyor. LED flaş özelliğine sahip olmasıyla birlikte güçlü bir aydınlatma sağlayacak olan Realme GT2 Pro özellikleri arasında arka tarafında üç kamera yer alıyor oluşu bulunuyor.

Realme GT2 Pro özellikleri

6,51 inç Full HD+ AMOLED panel ekrana sahip olan akıllı telefon modelinin sunmuş olduğu bir diğer özellik 20:9 en boy oranına sahip oluşu ve 120 Hz ekran yenileme hızı ile karşımıza çıkışı. Adreno 660 grafik işlemcisine sahip olan model, oyunlarda en iyi performansı sunmaya çalışıyor. 5 nm işlemciye sahip olan telefonun işlemcisi daha az ısınıyor, daha az güç tüketimi yapıyor. Bilindiği üzere transistör boyutları küçüldükçe güç tüketimi de azalıyor.

Akıllı telefon modelinin öne çıkan özellikleri arasında 8 GB RAM’e sahip oluşu ve 128 GB dahili depolama alanını bünyesinde barındırıyor olması. 5.000 mAh pil kapasitesine sahip olan modelin 65 watt hızlı şarjı desteklemesi de belirtilen bilgiler arasında. Akıllı telefon modelinin 600-800 dolar arası bir fiyata sahip olabileceği söyleniyor.

Yorumlar (0)
Yorumlar E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi