• DOLAR
  5,8975
  %0,16
 • EURO
  6,5476
  %0,24
 • ALTIN
  296,00
  %0,41
 • BIST
  7,6658
  %0,03
Raylara sıkışan at itfaiye tarafından kurtarıldı

Raylara sıkışan at itfaiye tarafından kurtarıldı

Sivas’ta ayakları raylara sıkışan at olay yerine gelen itfaiye ekiplerinin uğraşları sonucu kurtarıldı.

Alınan bilgiye göre Sivas’ın Esenyurt Mahallesi’nde Kızılırmak üzerinden geçen köprüde bulunan demiryolundaki rayların üzerinde yatan bir at görüldü. Atı fark eden vatandaşlar hemen durumu itfaiye ekiplerine haber verdiler. Tren yolunun aktif olarak kullanılıyor olması sebebiyle itfaiye ekipleri çok hızlı bir şekilde olay yerine geldiler.

Atı sıkıştığı raylardan kurtarmak üzere seferber olan ekipler kurtarma işleminde ip kullandılar. İtfaiyenin yarım saat kadar süren çalışması sonunda at raylardan kurtarıldı. Kurtarılan atın durumunun iyi olması sebebiyle yaşam alanına götürülerek burada doğaya bırakıldı.

VİDEO :

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

SON HABERLER

Türkiye Anadolu bölgesinde bulunan Sivas şehrinin günlük yaşanan son dakika haberlerini hızlıca takip etme fırsatını Sivashaberler.com ile yakalayın. Sivas Haberler sitesinde yazılan tüm haberler editörler tarafından özgün hale getirilmektedir. İlçe haberleri ile birlikte nöbetçi eczane, konaklama bilgileri, gezi önerileri, tarihi kalıntılar olmak üzere her konuda bilgilendirmeler yer alıyor. Sivas haber hizmetinin yanı sıra, şehrin ihtiyaçlarını karşılayacak genel bilgilere kolay ulaşım sağlayın.

sivas haberler google play sivas haberler app store

sanalbasin üyesidir