• DOLAR
  5,8917
  %-0,59
 • EURO
  6,5049
  %-0,53
 • ALTIN
  280,62
  %-1,38
 • BIST
  95.258
  %1,36
Pazarlar Meslek Yüksekokulunda doluluk oranı yüzde yüz

Pazarlar Meslek Yüksekokulunda doluluk oranı yüzde yüz

Kütahya Dumlupınar Üniversitesi Pazarlar Meslek Yüksekokulu Müdürü Mehmet Korkmaz, 2019 Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) yerleştirme sonuçlar ilgili açıklamada bulundu.

Okul kontenjanını yüzde 113 artırdıklarını ve doluluk oranının yüzde yüz olduğunu belirten Pazarlar Meslek Yüksekokulu Müdürü Mehmet Korkmaz, “Dumlupınar Üniversitesi Pazarlar Meslek Yüksekokulumuz geçen yıl üç programda toplamda 120 öğrenci ile eğitim öğretim faaliyetlerini sürdürürken, yeni açılan iki program ile program sayısını beşe çıkardık. Yeni açılan programların kontenjanını 70, var olan Programların kontenjanını da 30 artırarak toplam kontenjanımızı 160 a çıkarttık. Açıklanan ÖSYM sonuçlarına göre Meslek Yüksekokulumuzdaki beş programa toplamda 166 öğrenci yerleştirilmiştir. Böylece yüzde yüzün üzerinde bir doluluk ve tercih edilebilirlik oranına ulaşmış bulunmaktayız. Yaklaşık on aydır müdürlüğünü yaptığım Meslek Yüksek Okulumuzun gelişmesinde bizimle beraber çalışan yada emek sarf eden yol arkadaşlarıma ve bizi tercih eden öğrencilerimize teşekkür ediyorum” dedi.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

SON HABERLER

Türkiye Anadolu bölgesinde bulunan Sivas şehrinin günlük yaşanan son dakika haberlerini hızlıca takip etme fırsatını Sivashaberler.com ile yakalayın. Sivas Haberler sitesinde yazılan tüm haberler editörler tarafından özgün hale getirilmektedir. İlçe haberleri ile birlikte nöbetçi eczane, konaklama bilgileri, gezi önerileri, tarihi kalıntılar olmak üzere her konuda bilgilendirmeler yer alıyor. Sivas haber hizmetinin yanı sıra, şehrin ihtiyaçlarını karşılayacak genel bilgilere kolay ulaşım sağlayın.

sivas haberler google play sivas haberler app store

sanalbasin üyesidir