Ahmet Davutoğlu “Vergi çıkararak para toplamaya çalışıyorlar”

Ahmet Davutoğlu “Vergi çıkararak para toplamaya çalışıyorlar”
12:37 - Ocak 21 2020 Salı

Bir dönem Başbakanlık yapan ve olaylı bir şekilde koltuğundan edilen Gelecek Partisinin lideri Ahmet Davutoğlu Karar gazetesine ekonomiye dair itiraf niteliğinde açıklamalarda bulundu.

Türkiye İstatistik Kurumu’nu hedef noktasına oturtan Ahmet Davutoğlu, medyaya servis edilen bazı rakamlar ile açıkça oynandığını söyledi. Hükümetin hedeflerini tutturamamasının üstünü TÜİK rakamlarıyla kapattıklarını ve sürekli verilen açığın yeni getirilen vergilerle kapatılmaya çalışıldığını ifade eden Ahmet Davutoğlu herkesi şok etti.

TÜİK’in enflasyon hesaplamasında baz alacağı ürünlerle ilgili sürekli o ana göre en makul ürünlerin sepete eklendiğini savunan Ahmet Davutoğlu kendi döneminde de benzer uygulamaların yapılmak istenmesine karşın bu razı gelmediğini hatırlattı. Bunu yapan TÜİK yetkililerinin dünyadaki diğer benzer uygulamaları örnek gösterdiğini de ifade eden Davutoğlu, en gerçek verilerin halkın kullandığı ürünler üzerinden baz alınması şeklinde ulaşılan veriler olduğunu belirtti.

Hükümetin sürekli rakamlarla oynadığını da belirten Davutoğlu, bu da yetmezmiş gibi yeni vergileri hayata sokarak vatandaşın cebindeki paraya göz dikildiğini ifade etti.

Yorumlar (1)
  • ME
    Metin
    6 ay ago
    Birlik beraberlik için laf etme ancak haksız eleştiri yapmak için konuş bu muhalefet anlayışınız
Yorumlar E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi