• DOLAR
  5,9453
  %0,02
 • EURO
  6,5534
  %0,05
 • ALTIN
  302,17
  %-0,10
 • BIST
  7,7667
  %0,07
Şekerpancarı için Kar altında mesai

Şekerpancarı için Kar altında mesai

Sivas’ta etkili olmaya başlayan kar yağışı ile bir ok işte olduğu gibi şekerpancarı işinde de çalışanlar zorlandı. Karın etkili olmasına rağmen çiftçiler çalışmalarına devam ettiler.

Kar yağışının Sivas’ta etkili olmaya başlaması ile çiftçiler yaptıkları işte biraz zorlandılar. Hasadı yapılan şekerpancarının üzerine kar yağması sebebiyle ürünün tırlara yüklenmesinde sıkıntılı anlar yaşandı. Normal zamanda 1 saatte yapılan yükleme işi kar altında kalan ürünlerde 2 saate ancak yapılabiliyor. Yükleme ve taşıma sırasında tırların çamura batması sebebiyle tırların traktörlerle çekerek çamurdan çıkarıldığı ifade ediliyor. Çiftçiler tüm sıkıntılara rağmen şekerpancarının taşınması çalışmalarına devam ettiklerini söylüyor.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

SON HABERLER

Türkiye Anadolu bölgesinde bulunan Sivas şehrinin günlük yaşanan son dakika haberlerini hızlıca takip etme fırsatını Sivashaberler.com ile yakalayın. Sivas Haberler sitesinde yazılan tüm haberler editörler tarafından özgün hale getirilmektedir. İlçe haberleri ile birlikte nöbetçi eczane, konaklama bilgileri, gezi önerileri, tarihi kalıntılar olmak üzere her konuda bilgilendirmeler yer alıyor. Sivas haber hizmetinin yanı sıra, şehrin ihtiyaçlarını karşılayacak genel bilgilere kolay ulaşım sağlayın.

sivas haberler google play sivas haberler app store

sanalbasin üyesidir