• DOLAR
  5,8951
  %-0,37
 • EURO
  6,5318
  %0,02
 • ALTIN
  282,42
  %0,24
 • BIST
  94.137
  %-1,18
Özbelsan yeni idari bina ve tesisleri açıldı

Özbelsan yeni idari bina ve tesisleri açıldı

Sivas Belediyesi tarafından çalıştırılan Özbelsan Anonim Şirketi yeni idari bina ve tesislerine düzenlenen tören ile birlikte geçti. Organize Sanayi’de yer alan tesisler için açılış töreni gerçekleşti. Törene saygı duruşu ardından İstiklal Marşı ile başlandı.

Törende söz alan Belediye Başkanı Sami Aydın “Özbelsan şirketimiz gerçekten çok önemli süreçlerden geçti. Hamdolsun bugün itibariyle gerek istihdam noktasında, gerek üretim noktasında en büyük en önemli şirketlerinden bir tanesi. Özbelsan öyle bir değer ki, eğer bu iyi yönetilemez veya yanlış yönetilirse hem kendisini hem belediyeyi batırır. Ama iyi yönetildiği zaman sürekli büyür kendini de kurtarır, belediyeyi de kurtarır, Sivas’a da büyük değer katar demiştim. Şükürler olsun ki Özbelsan’ın sürekli büyüdüğünü görmekten, Sivas’a değer kattığını görmekten, belediye hizmetlerinde daha ekonomik daha kaliteli hizmet yapması noktasında büyük katkılarının olduğunu belirtmek isterim.” dedi.

Başkan Aydın Özbelsan ile rekabet ortamı oluşturarak fiyatları aşağı çekmek istediklerini belirtti. Aydın “400 konutluk inşaatı dar gelirliler için planlamıştık ortalama 80 bin TL daire başı fiyatı olan inşaatı bir yılda tamamladık ve hak sahiplerine teslim ettik. Özbelsan belediyemizin birçok projelerinde Sivas’ımıza hizmet etti, katkılar sundu. Sadece belediyenin işleri değil Sivas’ta, hatta Sivas dışında da birçok projelerde yer aldı. Başarılı bir şekilde o projeleri sonuçlandırdı. Özellikle kent mobilyaları ve beton yapı elemanları fabrikası Özbelsan bünyesinde kurduk. Bu belediyemiz açısından çok önemli bir stratejik bir projeydi. Emin olun yaptığımız yollarda parklarda eğer bu kadar çok iş yapmışsak burada bu fabrikanın çok büyük etkisi oldu katkısı oldu. Biz 24 saat bu fabrikayı vardiyalı şekilde çalıştırdık. Bakımdan bu yapılan eserler kim tarafından yapılmış olursa olsun bu şehrin bir değeridir bu kurumların sizlerin bir değeridir. Elbette uzun yıllar Sivas’ımıza hizmet edecektir. Ülke ekonomimize şehir ekonomimize belediye ekonomimize katkı sunacaktır.” diye konuştu.

Vali Salih Ayhan ise,”Özbelsan’ın güzel bir başarı hikayesi var bundan dolayı takdir ediyorum. Bizde inşallah yakında Osman Seçilmiş Parkının karşısında Makine İkmal Müdürlüğümüzü taşıyacağız. Bu bölge biraz daha canlı olmuş olacak. Tabi şehrin içerisinden bu tür kurumların çıkması çok önemli hem şehri rahatlatıyor, hem de şehrin büyümesine katkı sağlıyor. Ben hizmetlerinizden dolayı teşekkür ediyorum.” diye konuştu.

Konuşmaların sona ermesininVali Salih Ayhan, Özbelsan Yönetim Kurulu Başkanı Bünyamin Çoban’a, Belediye Başkanı Sami Aydın ise Özbelsan Genel Müdürü Şaban Kaya’ya teşekkür plaketi sundu.

Törenin sonunda ise dua edildi ardından protokol kurdeleyi keserek tesisleri inceledi.

Yorumlara Kapalıdır

SON HABERLER

Türkiye Anadolu bölgesinde bulunan Sivas şehrinin günlük yaşanan son dakika haberlerini hızlıca takip etme fırsatını Sivashaberler.com ile yakalayın. Sivas Haberler sitesinde yazılan tüm haberler editörler tarafından özgün hale getirilmektedir. İlçe haberleri ile birlikte nöbetçi eczane, konaklama bilgileri, gezi önerileri, tarihi kalıntılar olmak üzere her konuda bilgilendirmeler yer alıyor. Sivas haber hizmetinin yanı sıra, şehrin ihtiyaçlarını karşılayacak genel bilgilere kolay ulaşım sağlayın.

sivas haberler google play sivas haberler app store

sanalbasin üyesidir