ÖSYM Başkanlığına Bayram Ali Ersoy’un atamasına ilişkin karar Resmi Gazete’de

ÖSYM Başkanlığına Bayram Ali Ersoy’un atamasına ilişkin karar Resmi Gazete’de
07:12 - Ağustos 4 2022 Perşembe

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzasıyla yayımlanan atama kararına göre; Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) Başkanlığına Prof. Dr. Bayram Ali Ersoy getirildi. Kararın 3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 2, 3 ve 7’inci maddeleri gereğince yapıldığı belirtildi.

Ersoy, ODTÜ Matematik Bölümünden 1996’da mezun oldu. Doktora ve yüksek lisans eğitimini Yıldız Teknik Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü Matematik Bölümünde tamamlayan Ersoy, 2012’de doçent, 2017’de profesör unvanını aldı.

Matematik, değişmeli halkalar ve cebirler, grup teorisi ve genellemeler, temel bilimler konularında araştırmalar yapan Ersoy’un ulusal ve uluslararası dergilerde yayımlanan çok sayıda makalesi bulunuyor.

Ersoy, 2017’den bu yana Italian Journal of Pure and Applied Mathematics adlı bilimsel dergide değerlendirme kurul üyesi olarak görev yapıyor.

2017-2020 arasında Yıldız Teknik Üniversitesi Genel Sekreteri ve Rektör Danışmanı olarak görev yapan Ersoy, 2020’den bu yana aynı üniversitenin Matematik Bölüm Başkanlığı görevini yürütüyordu.

Mehmet Kalay

 

İLGİLİ HABER

KPSS soruşturmasıyla ilgili flaş gelişme

İLGİLİ HABER

YÖK’ten KPSS’deki iddialara ilişkin inceleme

İLGİLİ HABER

Cumhurbaşkanı Erdoğan, KPSS oturumundaki iddialar için DDK’ya talimat verdi

İLGİLİ HABER

ÖSYM’den KPSS’de ‘aynı sorular soruldu’ iddiasına cevap

İLGİLİ HABER

ÖSYM Başkanı Aygün’ün görevden alınmasına ilişkin karar Resmi Gazete’de

Yorumlar (0)
Yorumlar E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi