• DOLAR
  5,9168
  %-0,02
 • EURO
  6,5666
  %-0,05
 • ALTIN
  296,87
  %-0,26
 • BIST
  7,6985
  %-0,01
Sivas Kanuni İlkokulu öğrencilerinden örnek davranış

Sivas Kanuni İlkokulu öğrencilerinden örnek davranış

Soğuk havaların hayatı felç ettiği Sivas’ta zor durumda kalan sokak hayvanlarına Sivas Kanuni ilkokulu öğrencileri yardım eli uzattı.

Şehrin birçok yerinin karlar altında kalması sebebiyle hayatını idame ettirecek yeterli gıdayı bulamayan sokak hayvanlarının yardımına koşan öğrenciler köpük tabldotlara süt, su, mama ve yem koyarak okulun yakınlarına koydu.

Sivas Kanuni İlkokul Müdürü Numan Kantar, öğrenciler tarafından yapılan etkinliğe ilişkin bilgi verdi. Çocuklara okulda verilen eğitim ve öğretim faaliyetleri dışında bazı temel değerlerin de kazandırılması için bu etkinliği düzenlediklerini söyleyen Kantar, çocukların kalbine sevgi değerini işlemeyi amaçladıklarını belirtti. Etkinlikte yer alan bazı öğrenciler ise hayvanları çok sevdiklerini ve onları mutlu etmenin çok güzel bir duygu olduğunu ifade etti.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

SON HABERLER

Türkiye Anadolu bölgesinde bulunan Sivas şehrinin günlük yaşanan son dakika haberlerini hızlıca takip etme fırsatını Sivashaberler.com ile yakalayın. Sivas Haberler sitesinde yazılan tüm haberler editörler tarafından özgün hale getirilmektedir. İlçe haberleri ile birlikte nöbetçi eczane, konaklama bilgileri, gezi önerileri, tarihi kalıntılar olmak üzere her konuda bilgilendirmeler yer alıyor. Sivas haber hizmetinin yanı sıra, şehrin ihtiyaçlarını karşılayacak genel bilgilere kolay ulaşım sağlayın.

sivas haberler google play sivas haberler app store

sanalbasin üyesidir