• DOLAR
  5,7385
  %0,07
 • EURO
  6,3949
  %0,18
 • ALTIN
  275,42
  %0,12
 • BIST
  99.785
  %1,94
Ormanda gördüğü vaşağı “pisipisi” diye çağırdı

Ormanda gördüğü vaşağı “pisipisi” diye çağırdı

Sivas’ta nesli tükenmek üzere olan ve ülkemizde çok nadir görülen yırtıcı hayvan vaşakla karşılaşan kişi vaşağı “pisipisi” diyerek çağırdı.

Son yıllarda sayıca azalan ve hatta nesli tükenmekle karşı karşıya kalan vaşak son günlerde Sivas’ta çok sık görülmeye başlandı. Yırtıcı bir tür olan vaşak Sivas’ın Koyulhisar ilçesinde bulunan Tekke deresi civarında kendini gösterdi. Vaşağı görerek cep telefonu ile görüntüleyen Emre Yağız isimli kişi vaşağı yanına çağırdı.

Yağız’ın vaşağın yırtıcı bir hayvan olmasına aldırış etmeden onu yanına “pisipisi” diyerek çağırması görüntüleri izleyenlerin dikkatini çekti. Emre Yağız’ın “pisipisi” çağrısına bir süre durarak kulak veren vaşak sonrasında yoluna devam ederek ormanın içine doğru ilerledi.

Yorumlara Kapalıdır

SON HABERLER

Türkiye Anadolu bölgesinde bulunan Sivas şehrinin günlük yaşanan son dakika haberlerini hızlıca takip etme fırsatını Sivashaberler.com ile yakalayın. Sivas Haberler sitesinde yazılan tüm haberler editörler tarafından özgün hale getirilmektedir. İlçe haberleri ile birlikte nöbetçi eczane, konaklama bilgileri, gezi önerileri, tarihi kalıntılar olmak üzere her konuda bilgilendirmeler yer alıyor. Sivas haber hizmetinin yanı sıra, şehrin ihtiyaçlarını karşılayacak genel bilgilere kolay ulaşım sağlayın.

sivas haberler google play sivas haberler app store

sanalbasin üyesidir