Sivas Haberler

Ormanda gördüğü vaşağı “pisipisi” diye çağırdı

Sivas’ta nesli tükenmek üzere olan ve ülkemizde çok nadir görülen yırtıcı hayvan vaşakla karşılaşan kişi vaşağı “pisipisi” diyerek çağırdı.

Ormanda gördüğü vaşağı “pisipisi” diye çağırdı
164 Okundu
27 Şubat 2019 - 17:16

Sivas’ta nesli tükenmek üzere olan ve ülkemizde çok nadir görülen yırtıcı hayvan vaşakla karşılaşan kişi vaşağı “pisipisi” diyerek çağırdı.

Son yıllarda sayıca azalan ve hatta nesli tükenmekle karşı karşıya kalan vaşak son günlerde Sivas’ta çok sık görülmeye başlandı. Yırtıcı bir tür olan vaşak Sivas’ın Koyulhisar ilçesinde bulunan Tekke deresi civarında kendini gösterdi. Vaşağı görerek cep telefonu ile görüntüleyen Emre Yağız isimli kişi vaşağı yanına çağırdı.

Yağız’ın vaşağın yırtıcı bir hayvan olmasına aldırış etmeden onu yanına “pisipisi” diyerek çağırması görüntüleri izleyenlerin dikkatini çekti. Emre Yağız’ın “pisipisi” çağrısına bir süre durarak kulak veren vaşak sonrasında yoluna devam ederek ormanın içine doğru ilerledi.

Türkiye'nin Sivas iline ait günlük yaşanan son dakika gelişmelerini Sivashaberler.com sitesinden takip edebilirsiniz. Sivas Haberler sitesindeki içerikler izinsiz kullanılamaz, kullanıldığı taktirde kullanılan yazının linkinin paylaşılması zorunludur. Sitemiz 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır, kaynak gösterilmeden izinsiz yazılarımız yayınlanamaz. Sivashaberler.com güncel yaşam haberleriyle birlikte Sivas şehrinde yaşanan tüm gelişmeleri sunmakta ve hızlıca haberdar olmanızı sağlamaktadır.

Bize Ulaşın :

Telefon : (0346) 221 00 00

WhatsApp : +54 9 375 166-6918

E-posta : sivashaberlercom@gmail.com

Adres : Sularbaşı Mh, Atatürk Cd. Cumhuriyet Meydanı No:6, 58069 Merkez/Sivas

Sivashaberler.com Türkiye'nin Sivas iline ait yerel haber sitesidir, tarafsız ve doğru habercilik anlayışıyla Sivas Haberleri hizmeti vermektedir. İHA Abonesidir.

Google Play Apple Store