• DOLAR
  5,9441
  %-0,00
 • EURO
  6,5510
  %0,01
 • ALTIN
  302,12
  %-0,12
 • BIST
  7,7668
  %0,07
Organları Bağışlandı 3 Hastaya Umut Oldu

Organları Bağışlandı 3 Hastaya Umut Oldu

Sivas’ın Koyuhisar ilçesinde beyin ölümü gerçekleşen Naci Yıldız’ın bağışlanan organları, organ nakli bekleyen 3 kişi için umut oldu.

Sivas’ın Koyulhisar ilçesinde yaşayan ve inşaat işçisi olarak çalışan Naci Yıldız(53) yüksekten düşerek ağır şekilde yaralandı. Yıldız’ın tedavisi Cumhuriyet Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Beyin Cerrahisi Bölümü’nde yapılmaya başlandı. 10 gün boyunca yaşam mücadelesini sürdüren Yıldız’ın beyin ölümü gerçekleşti. Naci Yıldız’ın ailesi beyin ölümü gerçekleşmesinin ardından Yıldız’ın organlarını bağışlama kararı aldı. Türkiye Organ ve Doku Nakli Koordinasyon Merkezi’nin koordinasyonu ile Malatya’dan gelen ekip Yıldız’a ait böbrekleri ve karaciğeri alarak böbrekleri nakil için Erzurum’a karaciğeri de Malatya’ya götürdüler.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

SON HABERLER

Türkiye Anadolu bölgesinde bulunan Sivas şehrinin günlük yaşanan son dakika haberlerini hızlıca takip etme fırsatını Sivashaberler.com ile yakalayın. Sivas Haberler sitesinde yazılan tüm haberler editörler tarafından özgün hale getirilmektedir. İlçe haberleri ile birlikte nöbetçi eczane, konaklama bilgileri, gezi önerileri, tarihi kalıntılar olmak üzere her konuda bilgilendirmeler yer alıyor. Sivas haber hizmetinin yanı sıra, şehrin ihtiyaçlarını karşılayacak genel bilgilere kolay ulaşım sağlayın.

sivas haberler google play sivas haberler app store

sanalbasin üyesidir