• DOLAR
  5,9229
  %-0,20
 • EURO
  6,5678
  %-0,21
 • ALTIN
  296,30
  %-0,37
 • BIST
  7,7734
  %0,39
ORAN’dan Sivas’a yatırım sözleşmesi

ORAN’dan Sivas’a yatırım sözleşmesi

ORAN Yönetim Kurulu Başkanı ve Sivas Valisi Salih Ayhan yaptıkları bilgilendirme toplantısında 2010 yılından bu güne kadar 275.32 Milyon TL’lik yatırım sözleşmesi imzaladıklarını açıkladılar.

Orta Anadolu Kalkınma Ajansı tarafından yapılan Kasım ayı bilgilendirme toplantısı Sivas’’ta yapıldı. Yeni Sivas Valiliği binasında yapılan toplantıya ORAN Yönetim Kurulu Başkanı ve Sivas Valisi Salih Ayhan başkanlık yaptı. İç Anadolu’dan bağlı il valilileri, belediye başkanları ve ilgili kurum temsilcilerinin katıldığı toplantıda Kasım ayında yapılan çalışmaların değerlendirmesi yapıldı.

Toplantıda konuşan Salih Ayhan, ORAN ile 2010 yılından bu yana çeşitli çalışmalar yaptıklarını ve toplamda 275.32 Milyon TL’lik yatırım sözleşmesi imzalandığını açıkladı. Ayhan Orta Anadolu Kalkınma Ajansı’nın 2020 yılında çalışmalarını Kırsal Alanda Yaşayan Bireylerin Sosyo-ekonomik Gelişmelerinin Sağlanması, Sanayide Kurumsallaşma ve Katma Değerli Üretimin Geliştirilmesi ve alternatif turizm yöntemleri konusunda yapacağını ve bu 3 alana yoğunlaşacağını belirtti.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

SON HABERLER

Türkiye Anadolu bölgesinde bulunan Sivas şehrinin günlük yaşanan son dakika haberlerini hızlıca takip etme fırsatını Sivashaberler.com ile yakalayın. Sivas Haberler sitesinde yazılan tüm haberler editörler tarafından özgün hale getirilmektedir. İlçe haberleri ile birlikte nöbetçi eczane, konaklama bilgileri, gezi önerileri, tarihi kalıntılar olmak üzere her konuda bilgilendirmeler yer alıyor. Sivas haber hizmetinin yanı sıra, şehrin ihtiyaçlarını karşılayacak genel bilgilere kolay ulaşım sağlayın.

sivas haberler google play sivas haberler app store

sanalbasin üyesidir