Narkotik Şube uyuşturucu operasyonlarına devam ediyor

Narkotik Şube uyuşturucu operasyonlarına devam ediyor
11:31 - Mayıs 26 2021 Çarşamba

Sivas İl Emniyet Müdürlüğü tarafından uyuşturucu ve uyarıcı madde satıcılarına yönelik gerçekleştirilen operasyonda 22 kişi hakkında tahkikat işlemleri gerçekleştirildi.

Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından ülke genelinde kararlı bir şekilde devam eden uyuşturucu ve uyarıcı madde satıcılarına, tedarikçilerine, üreticilerine karşı operasyonlar ve önlemler etkili oluyor. Bu kapsamda Sivas Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri son 2 hafta itibarıyla il genelinde başlattıkları operasyonlarda çeşitli miktarlarda metamfetamin, sentetik hap, ecstasy hap, skunk, hint keneviri, esrar ve çeşitli aparatlar ele geçirildi. İlerleyen günlerde de bu operasyonların artarak devam edeceği ifade edildi.

Emniyet birimlerinden elde edinilen ilk bilgilere göre ise bu operasyonlar kapsamında yakalanan 22 kişiye 14 bin TL’den fazla cezai işlem uygulandığı, 4 kişinin sevk edildiği adli makamlar tarafından tutuklandığı ve 2 şahsında uyuşturucu madde etkisinde araç kullanmaktan dolayı ehliyetine el konulduğu bildirildi.

Yorumlar (0)
Yorumlar E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi