• DOLAR
  5,9061
  %0,30
 • EURO
  6,5495
  %0,27
 • ALTIN
  296,25
  %0,50
 • BIST
  7,6701
  %0,09
Grip önlem alınmazsa ölüme götürebiliyor

Grip önlem alınmazsa ölüme götürebiliyor

Soğuk havaların da etkisiyle artan grip vakalarıyla ilgili önemli bir açıklama yapan Doktor Aysun Özbek, gribe önlem alınmaması durumunda ölüme dahi sebep olabileceğini söyledi.

İç Hastalıkları Uzmanı olarak görev yapan Özbek, son zamanlarda grip vakasıyla kendisine gelen hastaların sayısının arttığını söyledi. Bu dönemde gripten korunmak için dikkatli olunması gerektiğini hatırlatan Özbek mide bulantısı, ishal ve yüksek ateş gibi belirtilerin görüldüğü anda hastaneye gidilmesini tavsiye etti.

Grip hastalığının fazla önemsenmemesini doğru bulmadığını ifade eden Aysun Özbek, kişiden kişiye grip hastalığının vereceği etkinin değiştiğini de ifade etti. Aysun Özbek’e göre bazı hastalar birkaç gün içinde gribi otomatik olarak atlatabiliyor. Fakat bazı risk grubundaki hastalar hem gribi ağır geçiriyor, hem de dikkat etmediklerinde hayatını kaybedebiliyor.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

SON HABERLER

Türkiye Anadolu bölgesinde bulunan Sivas şehrinin günlük yaşanan son dakika haberlerini hızlıca takip etme fırsatını Sivashaberler.com ile yakalayın. Sivas Haberler sitesinde yazılan tüm haberler editörler tarafından özgün hale getirilmektedir. İlçe haberleri ile birlikte nöbetçi eczane, konaklama bilgileri, gezi önerileri, tarihi kalıntılar olmak üzere her konuda bilgilendirmeler yer alıyor. Sivas haber hizmetinin yanı sıra, şehrin ihtiyaçlarını karşılayacak genel bilgilere kolay ulaşım sağlayın.

sivas haberler google play sivas haberler app store

sanalbasin üyesidir