• DOLAR
  5,7835
  %-0,05
 • EURO
  6,4012
  %-0,01
 • ALTIN
  271,44
  %-0,12
 • BIST
  7,6054
  %-0,00
Ölü yaban hayvanlarını doldurup iş yerinde sergiliyor

Ölü yaban hayvanlarını doldurup iş yerinde sergiliyor

Giresun’un Bulancak ilçesinde yaşayan avcı ve tahnit sanatçısı Kenan Özdemir yasal yollarla avlanan, yaralanan ve telef olan hayvanların içini doldurarak onları yeniden canlandırıyor.

Giresun’un Bulancak ilçesinde yaşayan ve kerestecilikle uğraşan Kenan Özdemir tam bir av tutkunu. Av sezonlarında resmî ölçütlerde av yapan Özdemir, avladığı ya da yaralanmış ve telef olmuş hayvanları doğadan alarak içlerini dolduruyor ve bunları iş yerinde sergiliyor. Gördüğü ilgiden çok memnun olan Özdemir, yaklaşık 30 yıldır 1000’den fazla hayvanı doldurduğunu ve bu hayvanların bir kısmının Milli Parklar Müdürlükleri’nde sergilendiğini söyledi.

“İş yerimde ayıdan timsaha kadar yaklaşık 30 hayvan sergiliyorum”

Özellikle sansar, kızıl şahin, Şebinkarahisar keçisi, sülün, ayı, karaca, geyik, yabani kuşlar, gelincik ve su samuru gibi hayvanları dolduran Özdemir “Günümüzde çocuklarımız doğal hayattan uzak. Ben bu sanatla onların bilgi birikimlerinin artmasını istiyorum. Geçtiğimiz günlerde bir yarışma programında üniversite öğrencisi çocuklarımız eşeğin yavrusunun ismini bilemediler. Benim içim buna çok acıdı. Çocuklarımızı daha bilgili olmalarını istiyorum. İlçemizde ve ilimizde bu hayvanları sergilemek istiyorum. Daha çok kişiye ulaşarak hayvanları tanımasını arzuluyorum, bu konuyla ilgili olarak da yetkililerin ilgilenmelerini bekliyorum” dedi.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

SON HABERLER

Türkiye Anadolu bölgesinde bulunan Sivas şehrinin günlük yaşanan son dakika haberlerini hızlıca takip etme fırsatını Sivashaberler.com ile yakalayın. Sivas Haberler sitesinde yazılan tüm haberler editörler tarafından özgün hale getirilmektedir. İlçe haberleri ile birlikte nöbetçi eczane, konaklama bilgileri, gezi önerileri, tarihi kalıntılar olmak üzere her konuda bilgilendirmeler yer alıyor. Sivas haber hizmetinin yanı sıra, şehrin ihtiyaçlarını karşılayacak genel bilgilere kolay ulaşım sağlayın.

sivas haberler google play sivas haberler app store

sanalbasin üyesidir