• DOLAR
  5,8093
  %0,06
 • EURO
  6,4465
  %0,04
 • ALTIN
  274,92
  %0,55
 • BIST
  7,6574
  %-0,03
Ölen Kadının Organları 5 Kişi için Umut Oldu

Ölen Kadının Organları 5 Kişi için Umut Oldu

Beyin kanaması sebebiyle Sivas’a getirilen ve burada hayatını kaybeden Hülya Şenol’un (54) organları, organ nakli bekleyen 5 kişi umut oldu.

Ölen Kadının Organları 5 Kişi İçin Umut Oldu

Giresun’un Şebinkarahisar ilçesinde geçirdiği beyin kanaması sebebiyle 10 Kasım günü Sivas Numune Hastanesine sevk edilen Hülya Şenol, dün öğle saatlerinde yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak hayatını kaybetti. Hülya Şenol’un ailesi aldığı karar ile Şenol’un organlarını bağışladı. Türkiye Organ ve Doku Nakli Koordinasyon Merkezine ait ekip Samsun’dan Sivas’a geldi. Ekibin gelmesi ile yaklaşık 3 saat süren operasyonun sonunda, Şenol’un sağ ve sol böbrekleri, karaciğeri, kornea ve kalbi yeni hastalara nakledilmek üzere alındı. Organ nakli bekleyen 5 hasta için sağ böbrek, karaciğer ve kornea Samsun’a, sol böbrek Erzurum’a ve kalp kapakçıkları da İstanbul’a gönderildi.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

SON HABERLER

Türkiye Anadolu bölgesinde bulunan Sivas şehrinin günlük yaşanan son dakika haberlerini hızlıca takip etme fırsatını Sivashaberler.com ile yakalayın. Sivas Haberler sitesinde yazılan tüm haberler editörler tarafından özgün hale getirilmektedir. İlçe haberleri ile birlikte nöbetçi eczane, konaklama bilgileri, gezi önerileri, tarihi kalıntılar olmak üzere her konuda bilgilendirmeler yer alıyor. Sivas haber hizmetinin yanı sıra, şehrin ihtiyaçlarını karşılayacak genel bilgilere kolay ulaşım sağlayın.

sivas haberler google play sivas haberler app store

sanalbasin üyesidir