‘Okumayı Seven Gelsin’ adlı kütüphane Sivas’ta kuruldu

‘Okumayı Seven Gelsin’ adlı kütüphane Sivas’ta kuruldu
20:35 - Mart 27 2019 Çarşamba

Sivas Etkin Anadolu Kadınları Derneği tarafından Fidan Yazıcıoğlu Kültür Merkezinde ’Okumayı Seven Gelsin’ adı altında bir kütüphane yapıldı.

Gençlik ve Spor Bakanlığı Gençlik Projeleri Destek Programı kapsamında hazırlığı yapılan ‘Okumayı Seven Gelsin’ adlı kütüphanenin açılışı yapıldı. Açılışa; Belediye Başkanı Sami Aydın, eşi ve aynı zamanda Etkin Anadolu Derneği Kurucu ve Onursal Başkanı Yurdagül Kadriye Aydın, İl Gençlik ve Spor Müdürü Erdoğan Tunç, Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Özaydın, Özbelsan Genel Müdürü Şaban Kaya, Başkan Danışmanı Prof. Dr. Recep Toparlı ve çok sayıda davetli katıldı.

Programda açılışı yapılacak olan kütüphane ile ilgili konuşma yapan Etkin Anadolu Kadınları Derneği Başkanı Emine Birnur Karaca,”Hedefimiz toplumun temel çekirdeği olan aileyi, var oluş sebebimiz olan değerlerimiz doğrultusunda yaşatmak ve her türlü maddi, manevi desteği vermektir. Bu yolculuğumuzda çok şükür pek çok aile ile birlikte bugünlere geldik” dedi.

Etkin Anadolu Derneği Kurucu ve Onursal Başkanı Yurdagül Kadriye Aydın ise 5 yıllık bir zaman sürecinde 2 bin aile ile bir araya geldiklerini ifade ederek,”Öğrencilerimize burs desteği verdik. Servis imkanı sağlayarak nakdi desteklerde bulunduk. Sözşehri Dergisi’ni çıkardık. Son olarak yürüttüğümüz ‘Okumayı Seven Gelsin” projemizi de inşallah güzel bir şekilde taçlandıracağız. Öğrencilerimize geziler düzenleyeceğiz, kültür merkezimize çok güzel bir kütüphane kazandırdık” diye konuştu.

Belediye Başkanı Sami Aydın da yaptığı konuşmada kitap okuma alışkanlığının çok önemli olduğuna üzerinde durarak,”Derneğimizin bu tür faaliyetlerinin kesintisiz devam etmesini temenni ediyorum. Çok güzel bir dergi çıkarıyorsunuz. Biz de belediye olarak bu dönemde çok sayıda kültürel eser ürettik. Şehrimizin önemli değerlerinin kitaplarını çıkardık. Her birinize katkılarınızdan dolayı teşekkür ediyorum. İnşallah bu kütüphanemiz de verimli bir şekilde kullanılır.”şeklinde konuştu.

Yapılan konuşmaların ardından kurdelenin kesilmesi ile kütüphane açıldı.