• DOLAR
  5,9193
  %0,02
 • EURO
  6,5675
  %-0,03
 • ALTIN
  297,44
  %-0,06
 • BIST
  7,6995
  %0,00
Perihan Teyze okumayı öğrendikten 8 yıl sonra Şiir Kitabı yazdı

Perihan Teyze okumayı öğrendikten 8 yıl sonra Şiir Kitabı yazdı

Sivas’ın Akıncılar ilçesinde hayatını sürdüren Perihan Beyaz isimli bir kadın azmiyle herkesi şaşırttı. Okuma yazma bilmemesine rağmen 60 yaşına geldiğinde eğitim almaya karar veren Perihan Beyaz önce okumayı söktü. Kendisini okuma konusunda oldukça geliştiren Perihan Beyaz 68 yaşında ise şiir kitabı yazdı.

“Beyaz Şiirler” isimli kitabından elde edilen geliri de teslim etmek üzere Akıncılar Kaymakamı Tayfun Deli’yi ziyarette bulunan Perihan Beyaz, bu gelirin ihtiyaç sahibi çocuklar için kullanılacak olmasının kendisini çok mutlu ettiğini söyledi. Azmiyle birçok kişiye örnek bir davranışta bulunan Perihan Beyaz’a Kaymakam Tayfun Deli şükranlarını iletti.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

SON HABERLER

Türkiye Anadolu bölgesinde bulunan Sivas şehrinin günlük yaşanan son dakika haberlerini hızlıca takip etme fırsatını Sivashaberler.com ile yakalayın. Sivas Haberler sitesinde yazılan tüm haberler editörler tarafından özgün hale getirilmektedir. İlçe haberleri ile birlikte nöbetçi eczane, konaklama bilgileri, gezi önerileri, tarihi kalıntılar olmak üzere her konuda bilgilendirmeler yer alıyor. Sivas haber hizmetinin yanı sıra, şehrin ihtiyaçlarını karşılayacak genel bilgilere kolay ulaşım sağlayın.

sivas haberler google play sivas haberler app store

sanalbasin üyesidir