• DOLAR
  5,6892
  %-0,14
 • EURO
  6,3115
  %0,03
 • ALTIN
  268,77
  %-0,39
 • BIST
  106.788
  %0,00
Okula Başlayacak Çocuklara Göz Kontrolü Yapılmalı

Okula Başlayacak Çocuklara Göz Kontrolü Yapılmalı

Okulların başlamasına günler kala okul hazırlıkları da büyük bir hızla yapılmaya başlandı. Çocukların psikolojik olarak okula hazırlanmasının yanında beden sağlığı olarak da hazırlık yapmaları gerekmektedir. Çocukların okul başarısını etkileyen en önemli durumlar arasında yer alan göz problemlerinin okul başlamadan kontrol ettirilerek tedavisinin yapılması gerekiyor.

Bu konuda açıklamalarda bulunan Göz Hastalıkları Uzmanı Op.Dr. Zeynep Büyükbaş, okulların açıldığı ilk günlerde göz problemlerinde artış gözlendiğini söyledi.

Okula Başlayacak Çocuklara Göz Kontrolü Yapılmalı

Medicana Sivas Hastanesi Göz Hastalıkları Uzmanı Op.Dr. Zeynep Büyükbaş, göz hastalıklarının teşhisinin konulması ve tedavisinin erken yapılmasında çocukluk çağının önemini vurgulayarak Bu dönemlerde meydana gelen görme sorunlarının gelecekteki hayatı etkileyecek sorunlar olduğunu vurgulayan Büyükbaş kişilerin görme kaybı yaşamamaları adına bu dönemde sorunların tespit edilip tedavisine bakılması gerektiğini söyledi.

Görme sorunlarının çocukların okul başarısında çok büyük etkisinin bulunduğunu ve 5 yaşın bu sorunların belirlenmesinde kritik yaş olduğunu ifade eden Zeynep Büyükbaş, okula başlayacak çocukların mutlaka göz kontrolünden geçmesi gerektiğinin üzerinde durdu.

Etiketler:
manşet

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

SON HABERLER

Türkiye Anadolu bölgesinde bulunan Sivas şehrinin günlük yaşanan son dakika haberlerini hızlıca takip etme fırsatını Sivashaberler.com ile yakalayın. Sivas Haberler sitesinde yazılan tüm haberler editörler tarafından özgün hale getirilmektedir. İlçe haberleri ile birlikte nöbetçi eczane, konaklama bilgileri, gezi önerileri, tarihi kalıntılar olmak üzere her konuda bilgilendirmeler yer alıyor. Sivas haber hizmetinin yanı sıra, şehrin ihtiyaçlarını karşılayacak genel bilgilere kolay ulaşım sağlayın.

sivas haberler google play sivas haberler app store

sanalbasin üyesidir