• DOLAR
  5,7635
  % -0,11
 • EURO
  6,4297
  % 0,47
 • ALTIN
  282,9559
  % 1,81
 • BIST
  97.149
  % 1,84
Okul İnşaatı Kazısında Göçük Yaşandı

Okul İnşaatı Kazısında Göçük Yaşandı

Öğrenilen bilgiler üzerine geçtiğimiz gece Sivas Merkez Kaleardı Mahallesi’nde yapılan okul inşaatının temel kazısı yapıldığı sırada yaşanan olayda kazı alanında göçük yaşanmasıyla kazı alanının yanındaki düğün salonunun bir kısmı çöktü.

Olay sırasında çöken kısımının boş olması sebebiyle can kaybı ve yararlanma olmadığı öğrenildi.

Konuyla ilgili açıklama işlet sahibi ibrahim Budaklı tarafından yapılarak : “Yaklaşık 10 gündür burada kazı yapılıyor. Bizde hemen bitişikte kiracıyız. Sıkıntı olacağını anlayınca yetkilileri uyardık. Gelip incelediler. Sorun olmadığını söylediler. Biz içeride çalışırken binanın bir kısmı büyük bir gürültü ile çöktü. Çökme sırasında içeride kimse yoktu ama olabilirdi de. İş güvenliğinin çok önemli olduğu şu günlerimizde böyle bir kazıda tedbir alınmaması anlaşılır gibi değil” diye konuştu.

Yorumlara Kapalıdır

SON HABERLER

Türkiye Anadolu bölgesinde bulunan Sivas şehrinin günlük yaşanan son dakika haberlerini hızlıca takip etme fırsatını Sivashaberler.com ile yakalayın. Sivas Haberler sitesinde yazılan tüm haberler editörler tarafından özgün hale getirilmektedir. İlçe haberleri ile birlikte nöbetçi eczane, konaklama bilgileri, gezi önerileri, tarihi kalıntılar olmak üzere her konuda bilgilendirmeler yer alıyor. Sivas haber hizmetinin yanı sıra, şehrin ihtiyaçlarını karşılayacak genel bilgilere kolay ulaşım sağlayın.

sivas haberler google play sivas haberler app store

sanalbasin üyesidir