Sivas Haberler

Okul İnşaatı Kazısında Göçük Yaşandı

Yeni yapılan şehir merkezine okul inşaatının temel kazısı yapılırken aniden meydana gelen göçük ile binanın bir kısmında çökme yaşandı.

Okul İnşaatı Kazısında Göçük Yaşandı
529 Okundu
07 Mayıs 2019 - 17:34

Öğrenilen bilgiler üzerine geçtiğimiz gece Sivas Merkez Kaleardı Mahallesi’nde yapılan okul inşaatının temel kazısı yapıldığı sırada yaşanan olayda kazı alanında göçük yaşanmasıyla kazı alanının yanındaki düğün salonunun bir kısmı çöktü.

Olay sırasında çöken kısımının boş olması sebebiyle can kaybı ve yararlanma olmadığı öğrenildi.

Konuyla ilgili açıklama işlet sahibi ibrahim Budaklı tarafından yapılarak : “Yaklaşık 10 gündür burada kazı yapılıyor. Bizde hemen bitişikte kiracıyız. Sıkıntı olacağını anlayınca yetkilileri uyardık. Gelip incelediler. Sorun olmadığını söylediler. Biz içeride çalışırken binanın bir kısmı büyük bir gürültü ile çöktü. Çökme sırasında içeride kimse yoktu ama olabilirdi de. İş güvenliğinin çok önemli olduğu şu günlerimizde böyle bir kazıda tedbir alınmaması anlaşılır gibi değil” diye konuştu.

Cenk Akarsu

İletişim: cenkakarsu@sivashaberler.com
Sivas Haberler Editörü aynı zamanda yazarlık yapmaktadır.
Cenk Akarsu

Türkiye'nin Sivas iline ait günlük yaşanan son dakika gelişmelerini Sivashaberler.com sitesinden takip edebilirsiniz. Sivas Haberler sitesindeki içerikler izinsiz kullanılamaz, kullanıldığı taktirde kullanılan yazının linkinin paylaşılması zorunludur. Sitemiz 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır, kaynak gösterilmeden izinsiz yazılarımız yayınlanamaz. Sivashaberler.com güncel yaşam haberleriyle birlikte Sivas şehrinde yaşanan tüm gelişmeleri sunmakta ve hızlıca haberdar olmanızı sağlamaktadır.

Bize Ulaşın :

Telefon : (0346) 221 00 00

WhatsApp : +54 9 375 166-6918

E-posta : sivashaberlercom@gmail.com

Adres : Sularbaşı Mh, Atatürk Cd. Cumhuriyet Meydanı No:6, 58069 Merkez/Sivas

Sivashaberler.com Türkiye'nin Sivas iline ait yerel haber sitesidir, tarafsız ve doğru habercilik anlayışıyla Sivas Haberleri hizmeti vermektedir. İHA Abonesidir.

Google Play Apple Store