• DOLAR
  5,7884
  %0,66
 • EURO
  6,4038
  %0,20
 • ALTIN
  271,88
  %-0,36
 • BIST
  7,6090
  %0,46
Okul hayatına mutlu başlamak çocukların geleceğini etkiliyor

Okul hayatına mutlu başlamak çocukların geleceğini etkiliyor

Medicana Sivas Hastanesi Psikoloğu Begüm Özkaya, çocukların okula hayatına sağlıklı ve stressiz bir şekilde başlamaları onların tüm hayatlarını olumlu etkileyecek bir durum olduğunu söyledi.

OKUL HAYATINA MUTLU BAŞLAMAK ÇOCUKLARIN GELECEĞİNİ ETKİLİYOR

Psikoloğ Begüm Özkaya, çocuğun okula başlaması ile birlikte sosyal, akademik ve duygusal anlamda yeni bir stresli hayata adım attığını bu sebeple de okula gideceği gün mide bulantısı, halsizlik, karın ağrısı gibi şikayetlerde bulunabilirler dedi. Bu sebeple okula başlayacak çocukların bu stresleri göz önünde bulundurularak bu kaygılarının ve streslerinin azaltılması için yardımcı olunması gerektiğini söyledi. Özkaya bu dönemlerde çocukların sağlık kontrollerinin de yapılması ve göz, kulak, kan seviyesi gibi konularda bir eksikliğinin olup olmadığının belirlenmesi gerektiğini de ifade etti.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

SON HABERLER

Türkiye Anadolu bölgesinde bulunan Sivas şehrinin günlük yaşanan son dakika haberlerini hızlıca takip etme fırsatını Sivashaberler.com ile yakalayın. Sivas Haberler sitesinde yazılan tüm haberler editörler tarafından özgün hale getirilmektedir. İlçe haberleri ile birlikte nöbetçi eczane, konaklama bilgileri, gezi önerileri, tarihi kalıntılar olmak üzere her konuda bilgilendirmeler yer alıyor. Sivas haber hizmetinin yanı sıra, şehrin ihtiyaçlarını karşılayacak genel bilgilere kolay ulaşım sağlayın.

sivas haberler google play sivas haberler app store

sanalbasin üyesidir