• DOLAR
  5,9501
  %0,12
 • EURO
  6,5636
  %0,15
 • ALTIN
  302,12
  %0,60
 • BIST
  7,7725
  %0,01
Her öğretmene bir fidan dikildi

Her öğretmene bir fidan dikildi

Sivas Belediyesi tarafından 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla bir hatıra ormanı oluşturmak amacıyla Sivas’ta görev yapan öğretmenlerle birlikte her öğretmen için bir fidan dikimi yapıldı.

Sivas Valisi Salih Ayhan, eşi Zeynep Akkiraz Ayhan, Sivas Belediye Başkanı Hilmi Bilgin, eşi İlkay Bilgin, İl Jandarma Komutanı İdris Tataroğlu, Rektör Prof. Dr. Alim Yıldız, çeşitli kurum müdürleri ve sivil toplum kuruluşları ile öğretmenlerine ve ailelerinin katılımı ile toplam 6 bin fidan dikimi yapıldı.

Etkinlikte konuşan Ziya Gökalp Ortaokulu Müdürü Aydın Yılmaz, öğretmenlik mesleğinin fidanlar yetiştirmek ve yeni fidanlar dikmek olduğunu söyledi. Vali Salih Ayhan ise yaptığı konuşmada öğrencilere vatn millet bilincini aşılayan öğretmenlerin öğretmenler gününü kutladı. Sivas Belediye Başkanı Hilmi Bilgin ise hazırladıkları etkinliğe katılan öğretmenlere teşekkür ederek öğretmenler gününü kutladı.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

SON HABERLER

Türkiye Anadolu bölgesinde bulunan Sivas şehrinin günlük yaşanan son dakika haberlerini hızlıca takip etme fırsatını Sivashaberler.com ile yakalayın. Sivas Haberler sitesinde yazılan tüm haberler editörler tarafından özgün hale getirilmektedir. İlçe haberleri ile birlikte nöbetçi eczane, konaklama bilgileri, gezi önerileri, tarihi kalıntılar olmak üzere her konuda bilgilendirmeler yer alıyor. Sivas haber hizmetinin yanı sıra, şehrin ihtiyaçlarını karşılayacak genel bilgilere kolay ulaşım sağlayın.

sivas haberler google play sivas haberler app store

sanalbasin üyesidir