• DOLAR
  5,7760
  %-0,23
 • EURO
  6,4611
  %0,18
 • ALTIN
  272,72
  %-0,32
 • BIST
  7,7985
  %2,16
Öğretmenden örnek bir fedakarlık

Öğretmenden örnek bir fedakarlık

Haftanın 2 günü bedensel engelli öğrencisine eğitim vermek amacıyla 100 km yol kat eden öğretmen Sedat Bayiskit; bu yolu yakıtını kendisinin karşıladığı yine kendi aracıyla gerçekleştiriyor.

Öğrencisine evinde eğitim vermek amacıyla 100 km yol kat eden Sedat öğretmen; Sivas’ta yaşıyor. Sedat Bayiskit; Sivas kent merkezine bağlı olan Karabalçık köyünde ikamet eden Temam ve Ferda Koçer çiftinin çocuğu olan ve %97 bedensel engelli olan Devran Koçer’e eğitim vermek için haftanın 2 günü 100 km yol kat ediyor.

Köylerinde okul bulunmadığı için 2019 – 2020 eğitim öğretim dönemine kadar eğitim alamayan Devran Koçer; Sivas Hafik Adem Yavuz Yatılı Bölge Ortaokulu’nda öğretmen olarak görev yapan Sedat Bayiskit sayesinde eğitim görmeye başladı.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

SON HABERLER

Türkiye Anadolu bölgesinde bulunan Sivas şehrinin günlük yaşanan son dakika haberlerini hızlıca takip etme fırsatını Sivashaberler.com ile yakalayın. Sivas Haberler sitesinde yazılan tüm haberler editörler tarafından özgün hale getirilmektedir. İlçe haberleri ile birlikte nöbetçi eczane, konaklama bilgileri, gezi önerileri, tarihi kalıntılar olmak üzere her konuda bilgilendirmeler yer alıyor. Sivas haber hizmetinin yanı sıra, şehrin ihtiyaçlarını karşılayacak genel bilgilere kolay ulaşım sağlayın.

sivas haberler google play sivas haberler app store

sanalbasin üyesidir