• DOLAR
  5,8147
  %0,44
 • EURO
  6,4658
  %0,25
 • ALTIN
  276,05
  %0,90
 • BIST
  7,7627
  %1,70
2 dil bilen Öğretmen adayı çobanlık yapıyor

2 dil bilen Öğretmen adayı çobanlık yapıyor

Öğretmen atalarında yerleşemeyen 2 yabancı dil bilen öğretmen adayının çobanlık yapmaya başladığı belirtildi.

Sivas Altınyayla ilçesine bağlı Taşlıhöyük Köyü’nde hayatının sürdüren Servet Sevim; 2 farklı yabancı dil biliyor olmasına rağmen, geçimini çobanlık yaparak sağlıyor. 2002 yılı itibariyle Erzurum Atatürk Üniversitesi Fransızca Öğretmenliği bölümünü bitiren Servet Sevim; 2007 yılı itibariyle de Sivas Cumhuriyet Üniversitesi aracılığıyla İngilizce sertifikası almayı başardı.

Zaman zaman ücretli öğretmenlik yapıyor olsa da bir türlü atanamayan Servet Sevim, öğretmen olarak atanmaktan umudunu kestiği için köyünde hayvancılık yapıyor. Geçen yıllar içerisinde 350 küçükbaş hayvana sahip olan Sevim, ancak hala aklının bir yerinde öğretmenlik olduğunu açıkladı.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

SON HABERLER

Türkiye Anadolu bölgesinde bulunan Sivas şehrinin günlük yaşanan son dakika haberlerini hızlıca takip etme fırsatını Sivashaberler.com ile yakalayın. Sivas Haberler sitesinde yazılan tüm haberler editörler tarafından özgün hale getirilmektedir. İlçe haberleri ile birlikte nöbetçi eczane, konaklama bilgileri, gezi önerileri, tarihi kalıntılar olmak üzere her konuda bilgilendirmeler yer alıyor. Sivas haber hizmetinin yanı sıra, şehrin ihtiyaçlarını karşılayacak genel bilgilere kolay ulaşım sağlayın.

sivas haberler google play sivas haberler app store

sanalbasin üyesidir