Sivas Haberler

Öğrencilere İSG Eğitimi Çedaş Tarafından Verildi

ÇEDAŞ( Çamlıbel Elektrik A.Ş) tarafından Sivas, Tokat ve Yozgat’ta 500’den fazla öğrenciye İSG(İş Sağılığı ve Güvenliği) konferansı verildi.

Öğrencilere İSG Eğitimi Çedaş Tarafından Verildi
76 Okundu
15 Mayıs 2019 - 13:53

ÇEDAŞ’ta çalışan uzmanlar tarafından verilen konferans 4-10 Mayıs İSG Haftası sebebiyle Sivas, Tokat ve Yozgat’ta bulunan üniversite ve meslek liselerindeki öğrencilere yönelik yapıldı. 500’den fazla öğrencinin katılımı ile gerçekleşen konferanslarda öğrencilere İSG(İş Sağılığı ve Güvenliği) konusunda alınabilecek önlemler ile kazaların yüzde 98, meslek hastalıklarının ise yüzde 100 önüne geçilebildiği anlatıldı.

ÖĞRENCİLERE İSG EĞİTİMİ ÇEDAŞ TARAFINDAN VERİLDİ

Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği, Yozgat Bozok Üniversitesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği,Tokat Gazi Osman Paşa Üniversitesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği, Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Meslek Yüksekokulu Elektrik Bölümü, Tokat Cumhuriyet Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Sivas Atatürk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Yozgat Mimar Sinan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencilerine, ÇEDAŞ uzmanları tarafından “Elektrik dağıtım sektöründe iş sağlığı ve güvenliği uygulamaları “konularında çeşitli konferanslar verildi.

ÇEDAŞ’ın İş Sağılığı ve Güvenliği (İSG) Yöneticisi Fatih Ergüt ile İSG Uzmanları İlhami Kıcır ve Muhammet Kılıç tarafından, Sivas, Tokat ve Yozgat’ta düzenlenen, toplamda 500’den fazla öğrencinin katılımı ile konferanslar düzenlendi. Konferanslarda iş güvenliğinin amacı, iş sağlığı ve güvenliği genel kuralları, iş güvenliği çalışma alanı ile iş kazalarının nedenleri ve sonuçları hakkında çeşitli bilgilendirmeler yapıldı. Öğrencilere elektriğin zararlı etkilerinin yanında elektriğin zararlarından korunma konusunda alınması gereken önlemler ve elektrik çarpması sırasında yapılması gerekenler anlatıldı. Konferanslara katılan öğrencilere üzerinde İş Sağlığı ve Güvenliği ile ilgili ‘5 Altın Kural’ yazısı bulunan çeşitli hediyeler verildi.

Selami Özer

İletişim: selamiozer@sivashaberler.com
Tarafsız Haber Sitesi Sivas Haberler Editörüdür.
Selami Özer

Türkiye'nin Sivas iline ait günlük yaşanan son dakika gelişmelerini Sivashaberler.com sitesinden takip edebilirsiniz. Sivas Haberler sitesindeki içerikler izinsiz kullanılamaz, kullanıldığı taktirde kullanılan yazının linkinin paylaşılması zorunludur. Sitemiz 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır, kaynak gösterilmeden izinsiz yazılarımız yayınlanamaz. Sivashaberler.com güncel yaşam haberleriyle birlikte Sivas şehrinde yaşanan tüm gelişmeleri sunmakta ve hızlıca haberdar olmanızı sağlamaktadır.

Bize Ulaşın :

Telefon : (0346) 221 00 00

WhatsApp : +54 9 375 166-6918

E-posta : sivashaberlercom@gmail.com

Adres : Sularbaşı Mh, Atatürk Cd. Cumhuriyet Meydanı No:6, 58069 Merkez/Sivas

Sivashaberler.com Türkiye'nin Sivas iline ait yerel haber sitesidir, tarafsız ve doğru habercilik anlayışıyla Sivas Haberleri hizmeti vermektedir. İHA Abonesidir.

Google Play Apple Store