Öğrenciler ve Veliler hijyene dikkat etmeli
![Öğrenciler ve Veliler hijyene dikkat etmeli](https://www.sivashaberler.com/resimler/2019/09/hijyen.jpg)
Öğrencileri hijyen konusunda uyaran Gemerek Meslek Yüksek Okulu Öğretim Görevlisi Alper Zöngür; bu konuda ailelere düşen görevler olduğunu belirtti.
Öğrenciler ve veliler hijyene dikkat etmeli
Aileleri ve öğrencileri hijyen konusunda uyaran Zöngür; okul döneminde zararlı mikroorganizmaların arttığını belirtti. Açıklamasında hijyen şartlarına yönelik tedbirlere de değinen Zöngür; bu konuda hem ailelerin hem de öğrencilerin bilinçlendirilmesi gerektiğini belirtti.
Alper Zöngür; Okulların başlamasıyla birlikte özellikle kalabalık ortamlarda mikroorganizmaların arttığını belirterek; şayet hijyenik olmayan ortamlarda söz konusu olursa; zararlı mikroorganizmaların çocuklarımıza bulaşabileceğini sözlerine ekledi.
Alper Zöngür; kusma, ishal ya da diğer enfeksiyon hastalıkların oluşmasında zararlı mikroorganizmaların etkili olduğunu vurguladı. Bundan dolayı ebeveynlerin hijyen konusunda dikkatli olmalarını belirtti.