• DOLAR
  5,8949
  %-0,54
 • EURO
  6,5056
  %-0,52
 • ALTIN
  282,76
  %-0,62
 • BIST
  93.981
  %-5,10
Öğrenciler ve Veliler hijyene dikkat etmeli

Öğrenciler ve Veliler hijyene dikkat etmeli

Öğrencileri hijyen konusunda uyaran Gemerek Meslek Yüksek Okulu Öğretim Görevlisi Alper Zöngür; bu konuda ailelere düşen görevler olduğunu belirtti.

Öğrenciler ve veliler hijyene dikkat etmeli

Aileleri ve öğrencileri hijyen konusunda uyaran Zöngür; okul döneminde zararlı mikroorganizmaların arttığını belirtti. Açıklamasında hijyen şartlarına yönelik tedbirlere de değinen Zöngür; bu konuda hem ailelerin hem de öğrencilerin bilinçlendirilmesi gerektiğini belirtti.

Alper Zöngür; Okulların başlamasıyla birlikte özellikle kalabalık ortamlarda mikroorganizmaların arttığını belirterek; şayet hijyenik olmayan ortamlarda söz konusu olursa; zararlı mikroorganizmaların çocuklarımıza bulaşabileceğini sözlerine ekledi.

Alper Zöngür; kusma, ishal ya da diğer enfeksiyon hastalıkların oluşmasında zararlı mikroorganizmaların etkili olduğunu vurguladı. Bundan dolayı ebeveynlerin hijyen konusunda dikkatli olmalarını belirtti.

Etiketler:
manşet

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

SON HABERLER

Türkiye Anadolu bölgesinde bulunan Sivas şehrinin günlük yaşanan son dakika haberlerini hızlıca takip etme fırsatını Sivashaberler.com ile yakalayın. Sivas Haberler sitesinde yazılan tüm haberler editörler tarafından özgün hale getirilmektedir. İlçe haberleri ile birlikte nöbetçi eczane, konaklama bilgileri, gezi önerileri, tarihi kalıntılar olmak üzere her konuda bilgilendirmeler yer alıyor. Sivas haber hizmetinin yanı sıra, şehrin ihtiyaçlarını karşılayacak genel bilgilere kolay ulaşım sağlayın.

sivas haberler google play sivas haberler app store

sanalbasin üyesidir