Sivas Haberler

Öğrenciler 300 sarı çam fidanı dikti

Cumhuriyet Üniversitesi Koyulhisar Meslek Yüksekokulu Ormancılık Bölümü öğrencileri “Orman Haftası” dolayısı ile yapmış oldukları etkinlik kapsamında 300 sarı çamı toprakla buluşturdu.

Öğrenciler 300 sarı çam fidanı dikti
99 Okundu
02 Nisan 2019 - 12:10

Cumhuriyet Üniversitesi Koyulhisar Meslek Yüksekokulu Ormancılık Bölümü öğrencileri “Orman Haftası” dolayısı ile yapmış oldukları etkinlik kapsamında 300 sarı çamı toprakla buluşturdu.

Her yıl 21-26 Mart tarihleri arasında kutlanan “Orman Haftası” sebebiyle Cumhuriyet Üniversitesi Koyulhisar Meslek Yüksekokulu Ormancılık Bölümü öğrencileri, üniversite bünyesinde bulunan Uygulama ve Hatıra Ormanı’nda fidan dikimi etkinliği düzenledi. Hazırlanan etkinliğe, Ağaçlandırma ve Toprak Muhafaza Şefi Faruk Sinan Esin, öğretim elemanları ve üniversite öğrencileri katıldı.

Koyulhisar Orman İşletme Müdürlüğü ve Cumhuriyet Üniversitesi Koyulhisar Meslek Yüksekokulu Ormancılık Bölümü iş birliği ile yapılan bu etkinlikte Ağaçlandırma ve Toprak Muhafaza Şefi Faruk Sinan Esin, fidan dikiminin nasıl yapılacağı ve dikim sırasında nelere dikkat edilmesi gerektiği hakkında bilgiler verdi. Yapılan bilgilendirmenin ardından öğrenciler ile birlikte topluca fidan dikimi yapıldı. Bu etkinlik kapsamında 300 adet Sarıçam, Sedir ve Ihlamur fidanı dikimi gerçekleştirildi.

Cenk Akarsu

İletişim: cenkakarsu@sivashaberler.com
Sivas Haberler Editörü aynı zamanda yazarlık yapmaktadır.
Cenk Akarsu

Türkiye'nin Sivas iline ait günlük yaşanan son dakika gelişmelerini Sivashaberler.com sitesinden takip edebilirsiniz. Sivas Haberler sitesindeki içerikler izinsiz kullanılamaz, kullanıldığı taktirde kullanılan yazının linkinin paylaşılması zorunludur. Sitemiz 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır, kaynak gösterilmeden izinsiz yazılarımız yayınlanamaz. Sivashaberler.com güncel yaşam haberleriyle birlikte Sivas şehrinde yaşanan tüm gelişmeleri sunmakta ve hızlıca haberdar olmanızı sağlamaktadır.

Bize Ulaşın :

Telefon : (0346) 221 00 00

WhatsApp : +54 9 375 166-6918

E-posta : sivashaberlercom@gmail.com

Adres : Sularbaşı Mh, Atatürk Cd. Cumhuriyet Meydanı No:6, 58069 Merkez/Sivas

Sivashaberler.com Türkiye'nin Sivas iline ait yerel haber sitesidir, tarafsız ve doğru habercilik anlayışıyla Sivas Haberleri hizmeti vermektedir. İHA Abonesidir.

Google Play Apple Store