• DOLAR
  5,8147
  %0,44
 • EURO
  6,4658
  %0,25
 • ALTIN
  276,05
  %0,90
 • BIST
  7,7627
  %1,70
Öğrenci azlığından kapanan okullara velilerden tepki

Öğrenci azlığından kapanan okullara velilerden tepki

Sivas’ın Kangal ilçesinde öğrenci sayısının az olması sebebiyle iki okul kapatıldı. ikili eğitim veren Kuşkayası İlköğretim Okulu ve ilçe merkezinde bulunan Çok Programlı Anadolu Lisesi’nin öğrenci sayısının az olması nedeni ile kapatıldığı söylendi.

ÖĞRENCİ AZLIĞINDAN KAPANAN OKULLARA VELİLERDEN TEPKİ

Sivas’ın Kangal ilçesinde öğrenci azlığı sebep gösterilerek kapatıldığı söylenen okullarda çocukları eğitim gören 18 veli, bugün Kangal ilçe merkezinde bir araya gelerek bu konuyu görüşmek üzere İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne gitti. Okullarının kapatılma sebebini öğrenmek isteyen veliler, alınan kapatılma kararına karşı olduklarını ifade ettiler. Veliler okulların yeniden açılması için imza kampanyası başlattı. Veliler çocuklarının yatılı okullarda kalmasını istemediklerini bu sebeple okulların yeniden açılmasını istediklerini söylediler.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

SON HABERLER

Türkiye Anadolu bölgesinde bulunan Sivas şehrinin günlük yaşanan son dakika haberlerini hızlıca takip etme fırsatını Sivashaberler.com ile yakalayın. Sivas Haberler sitesinde yazılan tüm haberler editörler tarafından özgün hale getirilmektedir. İlçe haberleri ile birlikte nöbetçi eczane, konaklama bilgileri, gezi önerileri, tarihi kalıntılar olmak üzere her konuda bilgilendirmeler yer alıyor. Sivas haber hizmetinin yanı sıra, şehrin ihtiyaçlarını karşılayacak genel bilgilere kolay ulaşım sağlayın.

sivas haberler google play sivas haberler app store

sanalbasin üyesidir