• DOLAR
  5,8093
  %0,06
 • EURO
  6,4465
  %0,04
 • ALTIN
  274,92
  %0,55
 • BIST
  7,6574
  %-0,03
Obezite Ameliyatı Sonrasında Dikkat

Obezite Ameliyatı Sonrasında Dikkat

Medicana Sivas Hastanesi Bariatrik Cerrahi Diyetisyeni Cansu Arslan, obezite ameliyatı olan kişilerin ameliyat sonrasında dumping sendromuna dikkat etmeleri konusunda açıklamalarda bulundu.

Obezite Ameliyatı Sonrasında Dikkat

Bazı obezite cerrahi operasyonlarından sonra midenin hızlı bir şekilde boşalmasına bağlı olarak vücutta gelişebilen dumping sendromu konusunda bilgi veren Bariatrik Cerrahi Diyetisyeni Cansu Arslan yemek yedikten sonra midenin küçülmesi sebebiyle yiyeceklerin çok hızlı bir şekilde bağırsaklara geçmesi sebebiyle bu durumun ortaya çıkabileceğini söyledi. Operasyon geçiren kişide bu durumun yemek yedikten 5-30 dakika içerisinde ortaya çıkabileceğini belirten Arslan bu durumda ishal, kusma, mideden ses gelmesi, çarpıntı, yorgunluk, terleme gibi pek çok şikayetin oluşabildiğini belirten Cansu Arslan bunun önüne geçmek için sık sık, az ama sağlıklı besinler tüketmek gerektiğini söyledi.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

SON HABERLER

Türkiye Anadolu bölgesinde bulunan Sivas şehrinin günlük yaşanan son dakika haberlerini hızlıca takip etme fırsatını Sivashaberler.com ile yakalayın. Sivas Haberler sitesinde yazılan tüm haberler editörler tarafından özgün hale getirilmektedir. İlçe haberleri ile birlikte nöbetçi eczane, konaklama bilgileri, gezi önerileri, tarihi kalıntılar olmak üzere her konuda bilgilendirmeler yer alıyor. Sivas haber hizmetinin yanı sıra, şehrin ihtiyaçlarını karşılayacak genel bilgilere kolay ulaşım sağlayın.

sivas haberler google play sivas haberler app store

sanalbasin üyesidir