Sivas Haberler

Nüfus 2050 Ama Beldenin Borç 11 MİLYON TL

Yerel seçimlerde Ak Parti’den MHP’ye geçen beldenin borcu şaşırttı. Nüfusu yaklaşık 2.050 kişi olan belde belediyesinin borcu 11 milyon 234 bin 987 TL, kişi başına düşen borç ise 5.480 TL.

Nüfus 2050 Ama Beldenin Borç 11 MİLYON TL
378 Okundu
02 Mayıs 2019 - 15:56

Yozgat Sorgun ilçesine bağlı Çiğdemli Belde Belediyesi, 31 Mart seçimlerinde Ak Parti’den MHP’ye geçmişti. Toplam 1577 seçmenin bulunduğu ortalama 2050 nüfuslu beldede seçimleri MHP adayı Ahmet Sungur 791 oy alarak kazanmıştı.

BELEDİYENİN BORCU DUDAK UÇUKLATTI

Beldenin yeni başkanı Ahmet Sungur, göreve başladıktan sonra belediyeyi nasıl ve ne şartlarda teslim aldığını gösteren borç belgesini Çiğdemli Belediyesinin sosyal medya hesabından paylaşarak tepki gösterdi.

“ŞAŞIRDIK ARAŞTIRIYORUZ”

Söz konusu borcun nasıl bu kadar biriktiğine şaşırdığı ve öğrenmek için çalışmalarının devam ettiğini belirten Sungur, “Seçim sırasında şeffaf belediyecilik konusunda söz vermiştik. Bundan sonra da zaman zaman gelir-gider bilançosunu hazırlayıp halkımızla ve kamuoyu ile paylaşmaya devam edeceğiz. Belediyede gelir-gider dengesi kurmalıyız, ama projelerimizi de hayata geçirmeliyiz. Bunun için bütün çabayı göstermeliyiz. Tasarruf yapmalıyız ve belediyenin her kuruşunu yerli yerinde ve hesaplı kullanacağız . Çiğdemli halkı belediyenin nereden ne kadar kazandığını veya nereye ne kadar harcandığını görecek” dedi.

borckagit.jpg (1040×1409)

 

Kaynak : Sozcu

Cenk Akarsu

İletişim: cenkakarsu@sivashaberler.com
Sivas Haberler Editörü aynı zamanda yazarlık yapmaktadır.
Cenk Akarsu

Türkiye'nin Sivas iline ait günlük yaşanan son dakika gelişmelerini Sivashaberler.com sitesinden takip edebilirsiniz. Sivas Haberler sitesindeki içerikler izinsiz kullanılamaz, kullanıldığı taktirde kullanılan yazının linkinin paylaşılması zorunludur. Sitemiz 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır, kaynak gösterilmeden izinsiz yazılarımız yayınlanamaz. Sivashaberler.com güncel yaşam haberleriyle birlikte Sivas şehrinde yaşanan tüm gelişmeleri sunmakta ve hızlıca haberdar olmanızı sağlamaktadır.

Bize Ulaşın :

Telefon : (0346) 221 00 00

WhatsApp : +54 9 375 166-6918

E-posta : sivashaberlercom@gmail.com

Adres : Sularbaşı Mh, Atatürk Cd. Cumhuriyet Meydanı No:6, 58069 Merkez/Sivas

Sivashaberler.com Türkiye'nin Sivas iline ait yerel haber sitesidir, tarafsız ve doğru habercilik anlayışıyla Sivas Haberleri hizmeti vermektedir. İHA Abonesidir.

Google Play Apple Store