• DOLAR
  5,7971
  %-0,49
 • EURO
  6,4953
  %0,11
 • ALTIN
  277,84
  %-0,57
 • BIST
  98.415
  %3,71
Nesli Tükenmek Üzere Olan Vaşak, Sivas’ta Görüldü

Nesli Tükenmek Üzere Olan Vaşak, Sivas’ta Görüldü

Sivas’ta fotoğrafçılar ilginç bir gelişmeye imza attı. Nesli tükenmekte olan bir tür olan vaşak, bölgedeki fotoğrafçılar tarafından görüntülendi.

Sivas merkez sınırları içerisinde doğa yürüyüşüne çıkan doğa fotoğrafçısı Yiğit Mürsel, bölge halkını heyecanlandıran bir olaya imza attı. Doğa yürüyüşü sırasında bölgede çok nadir görülen vaşağı görüntülemeyi başaran Mürsel, nesli tükenmek üzere olan hayvanı, cep telefonu vasıtasıyla fotoğrafladı.

Doğa fotoğrafçısı Yiğit Mürsel’in çektiği fotoğrafta vahşi vaşağın, kendine has sesler çıkarttıktan sonra etrafı gözlemlediği görüldü. Bir süre daha görüntülenen vaşak, sonrasında bulunduğu alandan hızlıca uzaklaştı. Anadolu’ya has bir özelliğe sahip olan vaşakların, yakın zamanda farklı bölgelerde birkaç kez daha görüntülendiği biliniyor.

Yorumlara Kapalıdır

SON HABERLER

Türkiye Anadolu bölgesinde bulunan Sivas şehrinin günlük yaşanan son dakika haberlerini hızlıca takip etme fırsatını Sivashaberler.com ile yakalayın. Sivas Haberler sitesinde yazılan tüm haberler editörler tarafından özgün hale getirilmektedir. İlçe haberleri ile birlikte nöbetçi eczane, konaklama bilgileri, gezi önerileri, tarihi kalıntılar olmak üzere her konuda bilgilendirmeler yer alıyor. Sivas haber hizmetinin yanı sıra, şehrin ihtiyaçlarını karşılayacak genel bilgilere kolay ulaşım sağlayın.

sivas haberler google play sivas haberler app store

sanalbasin üyesidir