• DOLAR
  5,8093
  %0,06
 • EURO
  6,4465
  %0,04
 • ALTIN
  274,92
  %0,55
 • BIST
  7,6574
  %-0,03
Mustafa Şentop, Bizi takip edenleri şimdi biz taklit ediyoruz

Mustafa Şentop, Bizi takip edenleri şimdi biz taklit ediyoruz

TBMM Başkanı Prof. Dr. Mustafa Şentop, Cumhuriyet Üniversitesi’nin akademik yılı açış töreninde konuştu. 17. yüzyıldan sonraki dönemde medeniyet üstünlüğümüzü kaybettiğimizi ve bizi takip edenleri taklit etmeye başladığımızı söyledi.

Cumhuriyet Üniversitesi 2019-2020 Eğitim Öğretim Yılı Akademik Yılı için 4 Eylül Kültür Merkezi’nde düzenlenen açılış törenine katılan TBMM Başkanı Prof. Dr. Mustafa Şentop, Sivas’ta açılmış olan Bilim ve Teknoloji Üniversitesi’nin savunma sanayisi alanında birçok çalışmaya belirterek böyle olması halinde Sivas’ın her alanda canlı bir şehir olacağını ifade etti. Müslümanların 11. Yüzyılda üniversite kurduğunu ama 17. Yüzyıldan sonra bu üstünlüğünü kaybedip diğer medeniyetleri takip etmeye başladığımızı söyledi. Gençlerin ümitsizliğe kapılmadan okumak, çalışmak, adaletli ve ahlaklı olmalarının gerektiğini ifade eden Şentop bu şekilde yeniden üstün bir medeniyet halini alacağımızı belirtti.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

SON HABERLER

Türkiye Anadolu bölgesinde bulunan Sivas şehrinin günlük yaşanan son dakika haberlerini hızlıca takip etme fırsatını Sivashaberler.com ile yakalayın. Sivas Haberler sitesinde yazılan tüm haberler editörler tarafından özgün hale getirilmektedir. İlçe haberleri ile birlikte nöbetçi eczane, konaklama bilgileri, gezi önerileri, tarihi kalıntılar olmak üzere her konuda bilgilendirmeler yer alıyor. Sivas haber hizmetinin yanı sıra, şehrin ihtiyaçlarını karşılayacak genel bilgilere kolay ulaşım sağlayın.

sivas haberler google play sivas haberler app store

sanalbasin üyesidir