• DOLAR
  5,7971
  %-0,49
 • EURO
  6,4953
  %0,11
 • ALTIN
  277,84
  %-0,57
 • BIST
  98.415
  %3,71
Mülteciler Gitsin Diye Uçak Bileti ve 18 Bin Euro Veriyorlar

Mülteciler Gitsin Diye Uçak Bileti ve 18 Bin Euro Veriyorlar

Son günlerde Danimarka hükümeti göçmenler konusunda yeni bir adım attı. Ülkede yaşayan göçmenlere bir teklif mektubu gönderdi. Bu mektuba göre doğdukları ülkeye dönmeleri için bu kişilere ülkelerine gidiş için uçak bileti ve 18 bin Euro verme teklifinde bulunuluyor. 

Danimarka Mülteciler dönsün diye uçak bileti ve 18 bin Euro veriyor

Danimarka hükümeti tarafından yapılan bu teklife Vatana dönüş projesi adı veriliyor. Bu teklife göre ülkelerine geri dönmeyi kabul edenlerin sağlık masrafları ve yol harcamaları da yine Danimarka tarafından yapılacaktır. Ülkede bulunan muhalefet partileri hükümetin bu çalışmasını bir taciz olarak değerlendiriyor.

 

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

SON HABERLER

Türkiye Anadolu bölgesinde bulunan Sivas şehrinin günlük yaşanan son dakika haberlerini hızlıca takip etme fırsatını Sivashaberler.com ile yakalayın. Sivas Haberler sitesinde yazılan tüm haberler editörler tarafından özgün hale getirilmektedir. İlçe haberleri ile birlikte nöbetçi eczane, konaklama bilgileri, gezi önerileri, tarihi kalıntılar olmak üzere her konuda bilgilendirmeler yer alıyor. Sivas haber hizmetinin yanı sıra, şehrin ihtiyaçlarını karşılayacak genel bilgilere kolay ulaşım sağlayın.

sivas haberler google play sivas haberler app store

sanalbasin üyesidir