Sivas Haberler

Muhtar adayı, “Ölene kadar bu mührü taşımak istiyor”

Sivas’ın Altuntabak Mahallesi’nde 35 yıldır muhtarlık yapan ve 80 yaşında olan Mehmet Aktaş, muhtarlık görevini yaparken ölmek istediğini belirtip seçimlere çok iddialı girdi.

Muhtar adayı, “Ölene kadar bu mührü taşımak istiyor”
197 Okundu
25 Mart 2019 - 16:29

Sivas’ın Altuntabak Mahallesi’nde 35 yıldır muhtarlık yapan ve 80 yaşında olan Mehmet Aktaş, seçimlerin yaklaştığı bu günlerde rakiplerine şans tanımadığını ve iddialı olduğunu söyledi. Ayrıca görevi başında ölmek istediğini belirten Aktaş, “1984 yılında muhtar adayı oldum. Eski muhtar da beni destekledi. Sen mahalleye yararsın faydalı olursun dedi. 1984 yılında muhtar olduğumda karşımda 3 aday vardı. Birinci ben seçildim. 35 yıldır muhtarım. Her dönem kaşımda 7-8 kişi aday oluyor. Ancak benim oyumun 4’te birini alabiliyorlar. Geri kalanı da hep benim oyum oluyor” dedi.

Pek çok harcamayı cebinde yapıyor

Görev yaptığı dönem içerisinde birçok harcamayı kendi bütçesinden yaptığını belirten Aktaş, “ 35 yıl içerisinde 25 yıl hiçbir kuruş mühür parası yoktu. Yazıhanelere bile parayı kendim verdim. 6-7 belediye başkanı ile birlikte çalıştım. Şuan benim mahallem sıfır asfaltta. En az 6-7 Başbakan, 4-5 Cumhurbaşkanı, 5-6 belediye başkanı ile birlikte çalıştım. Yine şimdi adayım, karşımda da 7 tane aday var. 3‘ü çalışıyor. Ben yüzde yüz vatandaşın desteği ile kazanacağım. Eski muhtar olduğum için insanlar olumlu yaklaşıyor. Benim adım mahallede ‘ Baba Muhtar’ oldu. Mahallemde en az 300 kişinin ihtiyaçlarını, ekmeğini elimden geldiğince karşılıyorum. Maaşımın da 3’te birini ihtiyaç sahiplerine dağıtıyorum. 35 yılda yorulmadım. İnsan zevkle yapınca yorulmuyor. Birde bir vaadim var, eski muhtar ölmüş değil de görevdeki muhtar ölmüş diye selam verilsin istiyorum. Vatandaş beni isterse, ölene kadar bırakmayacağım” dedi

Cenk Akarsu

İletişim: cenkakarsu@sivashaberler.com
Sivas Haberler Editörü aynı zamanda yazarlık yapmaktadır.
Cenk Akarsu

Türkiye'nin Sivas iline ait günlük yaşanan son dakika gelişmelerini Sivashaberler.com sitesinden takip edebilirsiniz. Sivas Haberler sitesindeki içerikler izinsiz kullanılamaz, kullanıldığı taktirde kullanılan yazının linkinin paylaşılması zorunludur. Sitemiz 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır, kaynak gösterilmeden izinsiz yazılarımız yayınlanamaz. Sivashaberler.com güncel yaşam haberleriyle birlikte Sivas şehrinde yaşanan tüm gelişmeleri sunmakta ve hızlıca haberdar olmanızı sağlamaktadır.

Bize Ulaşın :

Telefon : (0346) 221 00 00

WhatsApp : +54 9 375 166-6918

E-posta : sivashaberlercom@gmail.com

Adres : Sularbaşı Mh, Atatürk Cd. Cumhuriyet Meydanı No:6, 58069 Merkez/Sivas

Sivashaberler.com Türkiye'nin Sivas iline ait yerel haber sitesidir, tarafsız ve doğru habercilik anlayışıyla Sivas Haberleri hizmeti vermektedir. İHA Abonesidir.

Google Play Apple Store