• DOLAR
  5,8147
  %0,44
 • EURO
  6,4658
  %0,25
 • ALTIN
  276,05
  %0,90
 • BIST
  7,7627
  %1,70
Muhsin Yazıcıoğlu’nun evi müze oluyor

Muhsin Yazıcıoğlu’nun evi müze oluyor

Sivas’ın Şarkışla ilçesine bağlı Elmalı Köyü’nde doğup büyüyen ve 2009 yılında vefat eden Muhsin Yazıcıoğlu’nun burada bulunan evi müzeye dönüştürülecek. Bunun için başlatılan çalışmalar büyük bir hızla devam ediyor.

25 Mart 2009’ta Kahramanmaraş’ta helikopterinin düşmesi sonucunda hayatını kaybeden BBP’nin merhum Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu’nun Sivas’ın Şarkışla ilçesi Elmalı köyündeki evinin müzeye dönüştürülmesi ile ilgili Sivas Valisi Salih Ayhan yetkililerden bilgi aldı. Restorasyon çalışmaları için evini hibe eden Ali Yazıcıoğlu’na da teşekkür eden Vali Ayhan böyle büyük bir şahsı yetiştirdiği için Sivas’ın, Şarkışla’nın ve Elmalı Köyü’nün çok şanslı olduğunu söyledi. Müzenin tamalanması için dört koldan çalışmaların yapıldığı belirtildi.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

SON HABERLER

Türkiye Anadolu bölgesinde bulunan Sivas şehrinin günlük yaşanan son dakika haberlerini hızlıca takip etme fırsatını Sivashaberler.com ile yakalayın. Sivas Haberler sitesinde yazılan tüm haberler editörler tarafından özgün hale getirilmektedir. İlçe haberleri ile birlikte nöbetçi eczane, konaklama bilgileri, gezi önerileri, tarihi kalıntılar olmak üzere her konuda bilgilendirmeler yer alıyor. Sivas haber hizmetinin yanı sıra, şehrin ihtiyaçlarını karşılayacak genel bilgilere kolay ulaşım sağlayın.

sivas haberler google play sivas haberler app store

sanalbasin üyesidir