Sivas Haberler

Muhsin Yazıcıoğlu Vefatının 10.Yılında Anılacak

Türk siyasetinin kendini bilen ve sağlam duruşuyla simge isimlerinden biri olan Muhsin Yazıcıoğlu ve arkadaşları Sivas’ta anılacak.

Muhsin Yazıcıoğlu Vefatının 10.Yılında Anılacak
155 Okundu
24 Mart 2019 - 13:14

Türk siyasetinin kendini bilen ve sağlam duruşuyla simge isimlerinden biri olan Muhsin Yazıcıoğlu ve arkadaşları Sivas’ta anılacak.

Vefatlarının 10. Yılında olan Muhsin Yazıcıoğlu ve arkadaşları Sivas’ta hazırlanacak olan bir takım etkinliklerle anılacak.

Muhsin Yazıcıoğlu Gönülden Bağlılar Platformu tarafından Yazıcıoğlu ve arkadaşlarının vefatının 10. yılında Eminevim’in de desteği ile memleketi Sivas’ta çeşitlik etkinlikler düzenlenecek. Hazırlanan etkinlikler kapsamında; yarın öğle namazının kılınmasından sonra Sivas Ulu Cami’de bir mevlit okutulacak.

Muhsin Yazıcıoğlu ve arkadaşlarını anma etkinlikleri hakkında bilgi veren Muhsin Yazıcıoğlu Gönülden Bağlılar Platformu Kurucusu Nihat Eren, Yazıcıoğlu’nu günümüz siyaset anlayışından farklı bir şekilde siyaset üstü fikirleri ile anmayı ve anlamayı amaçladıklarını belirterek, “Tamamen siyaset üstü bir anlayış ile Muhsin Yazıcıoğlu’nu anmayı ve anlamayı amaçlıyoruz. Bu kapsamda birçok çalışmamız oldu. Kendisinin yazılarını kitaplaştırıp tüm ülkeye dağıttık. Bir site açtık. Emin Evim gurubunun sahibi Abdurrahman Üstün beyin bize büyük katkıları oldu. Bizi kendisi teşvik etti ve destekledi. Bu program ve bundan sonraki programlarda da inşallah biz kendisinin desteğini göreceğiz” dedi.

Yazıcıoğlu için Ulu Cami’de mevlit okutulacak

Pazar günü Ulu Cami’de Muhsin Yazıcıoğlu ve arkadaşları için mevlit okutulacağını kaydeden Eren, “Pazar günü Ulu Cami’de mevlidimiz var. Öğle namazının ardından olacak. Katılan vatandaşlarımıza lokum ikramımız olacak. Akşam helikopterin düşmesi ile şehit olan arkadaşlarımın aileleri ile bir yemek yiyeceğiz. Dertleri ile dertlenmek istiyoruz. Sivas’ımızın yöneticilerini de davet ettik. Şehitlerimizin mezarlarının bulunduğu tepeyi ziyaret edip, gerçekleştirilecek anmaya katılacağız” dedi.

Cenk Akarsu

İletişim: cenkakarsu@sivashaberler.com
Sivas Haberler Editörü aynı zamanda yazarlık yapmaktadır.
Cenk Akarsu

Türkiye'nin Sivas iline ait günlük yaşanan son dakika gelişmelerini Sivashaberler.com sitesinden takip edebilirsiniz. Sivas Haberler sitesindeki içerikler izinsiz kullanılamaz, kullanıldığı taktirde kullanılan yazının linkinin paylaşılması zorunludur. Sitemiz 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır, kaynak gösterilmeden izinsiz yazılarımız yayınlanamaz. Sivashaberler.com güncel yaşam haberleriyle birlikte Sivas şehrinde yaşanan tüm gelişmeleri sunmakta ve hızlıca haberdar olmanızı sağlamaktadır.

Bize Ulaşın :

Telefon : (0346) 221 00 00

WhatsApp : +54 9 375 166-6918

E-posta : sivashaberlercom@gmail.com

Adres : Sularbaşı Mh, Atatürk Cd. Cumhuriyet Meydanı No:6, 58069 Merkez/Sivas

Sivashaberler.com Türkiye'nin Sivas iline ait yerel haber sitesidir, tarafsız ve doğru habercilik anlayışıyla Sivas Haberleri hizmeti vermektedir. İHA Abonesidir.

Google Play Apple Store