Sivas Haberler

Muhsin Yazıcıoğlu ve arkadaşları ölümlerinin 10.yılında anıldı

25 Mart 2009 tarihinde Kahramanmaraş’ın Göksun ilçesinde seçim çalışmaları yaptığı sırada helikopterin düşmesi sonucu hayatını kaybeden Büyük Birlik Partisi’nin (BBP) Kurucu Genel Başkanı merhum Muhsin Yazıcıoğlu, yol arkadaşları ve İHA muhabiri İsmail Güneş vefatlarının 10’uncu yılında Sivas’ta dualarla anıldı.

Muhsin Yazıcıoğlu ve arkadaşları ölümlerinin 10.yılında anıldı
154 Okundu
25 Mart 2019 - 20:31

25 Mart 2009 tarihinde Kahramanmaraş’ın Göksun ilçesinde seçim çalışmaları yaptığı sırada helikopterin düşmesi sonucu hayatını kaybeden Büyük Birlik Partisi’nin (BBP) Kurucu Genel Başkanı merhum Muhsin Yazıcıoğlu, yol arkadaşları ve İHA muhabiri İsmail Güneş vefatlarının 10’uncu yılında Sivas’ta dualarla anıldı.

Kahramanmaraş’ta 25 Mart 2009 tarihinde bindikleri helikopterin düşmesi sonucu hayatlarını kaybeden kurucu BBP Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu, BBP eski İl Başkanı Erhan Üstündağ, İl Başkan Yardımcısı Yüksel Yancı, dönemini belediye meclisi üyesi adayı Murat Çetinkaya, İhlas Haber Ajansı Muhabiri İsmail Güneş ve Pilot Kaya İstektepe Sivas’ta yapılan dualarla anıldı. Yukarı Tekke Mezarlığı’nda Erhan Üstündağ, Yüksel Yancı, Murat Çetinkaya ve İsmail Güneş’in mezarları başında bir anma programı düzenlendi. Düzenlenen program BBP İl Başkanı Uğur Bulut, Erhan Üstündağ’ın ağabeyi Ahmet Üstündağ, Yüksel Yancı’nın ağabeyi Turan Yancı, gazeteci İsmail Güneş’in ablası Melek İlkay, kazada hayatını kaybedenlerin aileleri, partililer ve vatandaşların katılımı ile gerçekleştirildi. Anma programında kazada hayatını kaybedenler için Kur’an-ı Kerim okundu ve dua edildi.

Büyük Birlik Partisi’nin Sivas İl Başkanı Uğur Bulut gazetecilere yaptığı açıklamada,”10 yıl önce Türkiye’ye sadece nüfus cüzdanı ile bağlı, başka istihbarat birimlerine ve devletlere hizmet eden kişi ve kişilerce şehit edilmiş bir genel başkan. Dolayısıyla Türk devletine düşen, kurumlarımızı bunlar gibi başka milletlere hizmet eden işbirlikçilerden temizlemektir. Bunun yolu da Muhsin Yazıcıoğlu suikastini sonuna kadar aydınlatmaktan geçiyor. Siz Muhsin Yazıcıoğlu suikastini sonuna kadar aydınlatamıyorsanız, Türkiye’de darbeleri de sorgulayamazsınız. Siz Muhsin Yazıcıoğlu suikastini sonuna kadar aydınlatamıyorsanız, Türkiye’de demokrasiyi de hukuku da, adaleti de tesis edemezsiniz. Biz BBP’li ve Alperenler 10 yıldır bu mücadelenin içerisindeyiz” diye konuştu.

Gazeteciler Güneş’i unutmadı

Sivas’ta görev yapan gazeteciler de Yukarı Tekke Mezarlığı’na giderek helikopter kazasında hayatını kaybedenlerin mezarları başında dua ederek mezarlara karanfil bıraktılar. Gazeteci Aydın Deliktaş,”10 yıl önce Muhsin Yazıcıoğlu’nu ve arkadaşlarını taşıyan helikopterin düşmesi sonucu şehit olan arkadaşımız İsmail Güneş’i anmak için yine mezarı başındayız. 10 yıldır helikopterin düşmesinin ardından 112 acil servis ile yaptığı konuşmalar ve çığlıkları aklımızdan hiç gitmedi. 10 yıl içerisinde yerine gelmeyen adaletin önümüzdeki yıllar daha fazla sarkmadan katillerin bir an önce bulunması, yakalanması ve adaletin önüne çıkarılması için dua ediyoruz.” diye konuştu.

Cenk Akarsu

İletişim: cenkakarsu@sivashaberler.com
Sivas Haberler Editörü aynı zamanda yazarlık yapmaktadır.
Cenk Akarsu

Türkiye'nin Sivas iline ait günlük yaşanan son dakika gelişmelerini Sivashaberler.com sitesinden takip edebilirsiniz. Sivas Haberler sitesindeki içerikler izinsiz kullanılamaz, kullanıldığı taktirde kullanılan yazının linkinin paylaşılması zorunludur. Sitemiz 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır, kaynak gösterilmeden izinsiz yazılarımız yayınlanamaz. Sivashaberler.com güncel yaşam haberleriyle birlikte Sivas şehrinde yaşanan tüm gelişmeleri sunmakta ve hızlıca haberdar olmanızı sağlamaktadır.

Bize Ulaşın :

Telefon : (0346) 221 00 00

WhatsApp : +54 9 375 166-6918

E-posta : sivashaberlercom@gmail.com

Adres : Sularbaşı Mh, Atatürk Cd. Cumhuriyet Meydanı No:6, 58069 Merkez/Sivas

Sivashaberler.com Türkiye'nin Sivas iline ait yerel haber sitesidir, tarafsız ve doğru habercilik anlayışıyla Sivas Haberleri hizmeti vermektedir. İHA Abonesidir.

Google Play Apple Store