• DOLAR
  5,7635
  % -0,11
 • EURO
  6,4297
  % 0,47
 • ALTIN
  282,9559
  % 1,81
 • BIST
  97.149
  % 1,84
Muhafazakar Yükseliş Partisi (MYP) Sivas İl Kongresi Gerçekleşti

Muhafazakar Yükseliş Partisi (MYP) Sivas İl Kongresi Gerçekleşti

MYP Sivas 1. Olağan İl Başkanlığı Kongresi Genel Başkan Yardımcısı Burhanettin Akyüz ve partililerin katılımı ile öğretmen evi konferans salonunda düzenlendi. Kongre saygı duruşu ve İstiklal Marşı okunması ile başladı.

Genel Başkan Yardımcısı Avukat Burhanettin Akyüz, konuşmasında, “Muhafazakar Yükseliş Partisi yeni bir parti. Belki de birçoğumuz bu parti ile ilgili ilk kez duyumsama yaşadı. MYP, Peygamberimizin veladet kandili gecesinde simge olması için peygamberimizin yaşına denk kişi ile kurulmuştur. Hatırlarsınız o günlerde ülkeyi bölmek için akil adamlar adı altında 63 kişilik bir ekiple çözüm süreci adı altında bir süreç yürütülüyordu. Buna tepki olması için peygamberimizin yaşına denk kişi ile partimiz kurulmuştur “ diye konuştu.

İl Başkanı Metin Özdemir, “Ülkemizin çıkmazda olduğunu, bu kadar pahalılığı, emeklilerimizin, çiftçilerimizin durumunu gidermek için MYP’deyiz. Biz hepimiz hep birlikte gecemize gündüzümüze katıp bu partiyi şenlendirdik. Onun için hepiniz buraya gelerek beni onura ettiniz” diye konuştu.

Konuşmaların ardından partililere plaket verildi ve partiye yeni katılanlara parti rozetleri taktim edildi.

Yorumlara Kapalıdır

SON HABERLER

Türkiye Anadolu bölgesinde bulunan Sivas şehrinin günlük yaşanan son dakika haberlerini hızlıca takip etme fırsatını Sivashaberler.com ile yakalayın. Sivas Haberler sitesinde yazılan tüm haberler editörler tarafından özgün hale getirilmektedir. İlçe haberleri ile birlikte nöbetçi eczane, konaklama bilgileri, gezi önerileri, tarihi kalıntılar olmak üzere her konuda bilgilendirmeler yer alıyor. Sivas haber hizmetinin yanı sıra, şehrin ihtiyaçlarını karşılayacak genel bilgilere kolay ulaşım sağlayın.

sivas haberler google play sivas haberler app store

sanalbasin üyesidir