Sivas Haberler

Muhafazakar Yükseliş Partisi (MYP) Sivas İl Kongresi Gerçekleşti

Muhafazakar Yükseliş Partisi (MYP) Sivas 1. Olağan İl Başkanlığı Kongresi partililerin katılımları ile bugün düzenlendi.

Muhafazakar Yükseliş Partisi (MYP) Sivas İl Kongresi Gerçekleşti
288 Okundu
05 Mayıs 2019 - 17:04

MYP Sivas 1. Olağan İl Başkanlığı Kongresi Genel Başkan Yardımcısı Burhanettin Akyüz ve partililerin katılımı ile öğretmen evi konferans salonunda düzenlendi. Kongre saygı duruşu ve İstiklal Marşı okunması ile başladı.

Genel Başkan Yardımcısı Avukat Burhanettin Akyüz, konuşmasında, “Muhafazakar Yükseliş Partisi yeni bir parti. Belki de birçoğumuz bu parti ile ilgili ilk kez duyumsama yaşadı. MYP, Peygamberimizin veladet kandili gecesinde simge olması için peygamberimizin yaşına denk kişi ile kurulmuştur. Hatırlarsınız o günlerde ülkeyi bölmek için akil adamlar adı altında 63 kişilik bir ekiple çözüm süreci adı altında bir süreç yürütülüyordu. Buna tepki olması için peygamberimizin yaşına denk kişi ile partimiz kurulmuştur “ diye konuştu.

İl Başkanı Metin Özdemir, “Ülkemizin çıkmazda olduğunu, bu kadar pahalılığı, emeklilerimizin, çiftçilerimizin durumunu gidermek için MYP’deyiz. Biz hepimiz hep birlikte gecemize gündüzümüze katıp bu partiyi şenlendirdik. Onun için hepiniz buraya gelerek beni onura ettiniz” diye konuştu.

Konuşmaların ardından partililere plaket verildi ve partiye yeni katılanlara parti rozetleri taktim edildi.

Cenk Akarsu

İletişim: cenkakarsu@sivashaberler.com
Sivas Haberler Editörü aynı zamanda yazarlık yapmaktadır.
Cenk Akarsu

Türkiye'nin Sivas iline ait günlük yaşanan son dakika gelişmelerini Sivashaberler.com sitesinden takip edebilirsiniz. Sivas Haberler sitesindeki içerikler izinsiz kullanılamaz, kullanıldığı taktirde kullanılan yazının linkinin paylaşılması zorunludur. Sitemiz 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır, kaynak gösterilmeden izinsiz yazılarımız yayınlanamaz. Sivashaberler.com güncel yaşam haberleriyle birlikte Sivas şehrinde yaşanan tüm gelişmeleri sunmakta ve hızlıca haberdar olmanızı sağlamaktadır.

Bize Ulaşın :

Telefon : (0346) 221 00 00

WhatsApp : +54 9 375 166-6918

E-posta : sivashaberlercom@gmail.com

Adres : Sularbaşı Mh, Atatürk Cd. Cumhuriyet Meydanı No:6, 58069 Merkez/Sivas

Sivashaberler.com Türkiye'nin Sivas iline ait yerel haber sitesidir, tarafsız ve doğru habercilik anlayışıyla Sivas Haberleri hizmeti vermektedir. İHA Abonesidir.

Google Play Apple Store