• DOLAR
  5,7453
  %0,13
 • EURO
  6,3305
  %0,17
 • ALTIN
  270,36
  %0,08
 • BIST
  104.828
  %0,82
MSB: Suriye’de Mayın ve EYP’ler Etkisiz Hale Getirildi

MSB: Suriye’de Mayın ve EYP’ler Etkisiz Hale Getirildi

Suriye’de yaşam bölgelerine döşenmiş olan toplam 331 adet mayın ile 891 adet EYP Türkiye tarafından etkisiz hale getirildi.

Konuyla ilgili açıklama yapan Milli Savunma Bakanlığı PKK/PYD terör örgütü tarafından yaşam alanlarına döşenmiş mayın ve EYP’lerin temizlendiği belirtilerek; bölgedeki patlayıcıların TSK tarafından etkisiz hale getirildiği açıklandı.

Milli Savunma Bakanlığının yapmış olduğu açıklamada; sivil ya da asker gözetmeksizin yaşam alanlarına bomba döşeyen insanlıktan nasibini almamış teröristlerin döşemiş oldukları 331 mayın ile 891 EYP’nin etkisiz hale getirildiği açıklandı.

Etiketler:
manşet

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

SON HABERLER

Türkiye Anadolu bölgesinde bulunan Sivas şehrinin günlük yaşanan son dakika haberlerini hızlıca takip etme fırsatını Sivashaberler.com ile yakalayın. Sivas Haberler sitesinde yazılan tüm haberler editörler tarafından özgün hale getirilmektedir. İlçe haberleri ile birlikte nöbetçi eczane, konaklama bilgileri, gezi önerileri, tarihi kalıntılar olmak üzere her konuda bilgilendirmeler yer alıyor. Sivas haber hizmetinin yanı sıra, şehrin ihtiyaçlarını karşılayacak genel bilgilere kolay ulaşım sağlayın.

sivas haberler google play sivas haberler app store

sanalbasin üyesidir