Milli Muharip Uçağın adı ‘Kaan’

Milli Muharip Uçağın adı ‘Kaan’
16:12 - Mayıs 1 2023 Pazartesi

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN’IN AÇIKLAMALARINDAN SATIR BAŞLARI:

 Milli Muharip Uçağın adı ‘Kaan’

Değerli kardeşlerim şanlı direnişiyle Kahramankazan’daki bu törende 15 Temmuz şehitlerimizi bir kez daha rahmetle anıyoruz. Öncellikle milletimize bugünkü gurur yaşatan TUSAŞ çalışanlarına teşekkür ediyorum. Biliyorsunuz 1 Mayıs’ı Emek ve Dayanışma Günü olarak açıklayan biziz. Son aylarda Savunma Sanayimizde ardı ardına milletimizi sevince boğan haberler verdik. TCG Anadolu gemimiz donanmamıza katıldı, İMECE uydumuz uzaya fırlatıldı, Gökbey helikopterimizin yerli motorla uçması var.

Milletimizin asırlardır peşinde koştuğu hayalleri birer birer gerçekleştiriyoruz. Gazi Mustafa Kemal 1925’te şunları söylüyor: “İstikbal göklerdedir”

Vecihi Hürkuş’lar Nuri Demirağ’lar teşebbüs etmişler ama bu vizyoner girişimcilerimiz hem içeriden hem dışarıdan engellendiler. Necmettin Erbakan’a yapılan hücumlar da aynı habis düşüncelerin ürünüydü. Kıbrıs Barış Harekatı sırasında yaşadıklarımız ülkemizin kendi savunma sanayini kurmasının bir mecburiyet olduğunu gösterdi. Buna rağmen gerekli adımların önüne geçti.

Biz de pek çok engelle karşıladık buna rağmen yılmadık, durmadık, hedeflerimizden ayrılmadık. Kamu kurumlarımızla, özel sektörümüzle, üniversitelerimizle dayanışma içerisinde bu günlere geldik. Yerli savunma sanayini yüzde 80’e çıkardık. Kimi iktidarların beceriksizliği nedeniyle ilerlemeyen istikbali bugün yaşıyoruz. İstikbalin sembolü olan nefiselere bugün ulaştık. Bugün istikbal diyoruz.  

Yorumlar (0)
Yorumlar E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi