Sivas Haberler

Milli güreşçi akademik cübbeyi giymeyi başardı

Sivas Cumhuriyet Üniversitesinde (SCÜ) yüksek lisans öğrenimini tamamlayan ve aynı zamanda Olimpiyat, dünya ve Avrupa şampiyonu milli güreş Taha Akgül akademik cübbesini giyerek yüksek lisans diplomasını aldı.

Milli güreşçi akademik cübbeyi giymeyi başardı
106 Okundu
13 Mart 2019 - 14:33

Sivas Cumhuriyet Üniversitesinde (SCÜ) yüksek lisans öğrenimini tamamlayan ve aynı zamanda Olimpiyat, dünya ve Avrupa şampiyonu milli güreş Taha Akgül akademik cübbesini giyerek yüksek lisans diplomasını aldı.

Şampiyon güreşçi Taha Akgül yüksek lisans eğitimini tamamlayarak Sivas Cumhuriyet Üniversitesinden (SCÜ) mezun oldu. Milli güreşçi Taha Akgül Beden Eğitimi ve Spor Anabilim Dalı’nda hazırladığı yüksek lisans tezini Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu’nda bilim kurulu karşısında başarılı bir şekilde sunarak, yüksek lisans eğitimini başarı ile tamamladı.
Köklü bir üniversite olan Sivas Cumhuriyet Üniversitesinden lisansüstü eğitim almış olmanın mutluluğunu yaşadığını ifade eden Taha Akgül, “ Katkı ve desteklerinden dolayı başta Rektörüm Prof. Dr. Alim Yıldız hocama, danışman hocam Dr. Öğr. Üyesi Mehmet Gül’e ve Beden Eğitimi ve Spor Anabilim Dalı hocalarıma teşekkür ediyorum. İnşallah doktora eğitimim için de öncelikli tercihim Sivas Cumhuriyet Üniversitesi olacak.” dedi.

Taha Akgül daha sonra Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Alim Yıldız’a yüksek lisans eğitiminde vermiş oldukları destek ve katkılardan dolayı ziyarette bulunarak bu dönemde vermiş olduğu desteklerden ötürü Rektör Prof. Dr. Alim Yıldız’a ve emeği geçen herkese teşekkür etti.
Taha Akgül’e akademik cübbesini giydirilmesinin ardından Rektör Prof. Dr. Alim Yıldız, yüksek lisans eğitiminin devam ettirilmesi ve doktora eğitimi ile de taçlandırmasını arzu ettiğini ifade ederek, “Sizden ve sizin başarılı çalışmalarınızdan oldukça mutluyduk. Yüksek lisansın ardından doktora eğitimine de devam etmenizi arzu ederiz. Bu konuda elimizden gelen desteği vereceğiz.” diye konuştu.

Türkiye'nin Sivas iline ait günlük yaşanan son dakika gelişmelerini Sivashaberler.com sitesinden takip edebilirsiniz. Sivas Haberler sitesindeki içerikler izinsiz kullanılamaz, kullanıldığı taktirde kullanılan yazının linkinin paylaşılması zorunludur. Sitemiz 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır, kaynak gösterilmeden izinsiz yazılarımız yayınlanamaz. Sivashaberler.com güncel yaşam haberleriyle birlikte Sivas şehrinde yaşanan tüm gelişmeleri sunmakta ve hızlıca haberdar olmanızı sağlamaktadır.

Bize Ulaşın :

Telefon : (0346) 221 00 00

WhatsApp : +54 9 375 166-6918

E-posta : sivashaberlercom@gmail.com

Adres : Sularbaşı Mh, Atatürk Cd. Cumhuriyet Meydanı No:6, 58069 Merkez/Sivas

Sivashaberler.com Türkiye'nin Sivas iline ait yerel haber sitesidir, tarafsız ve doğru habercilik anlayışıyla Sivas Haberleri hizmeti vermektedir. İHA Abonesidir.

Google Play Apple Store