Milli güreşçi akademik cübbeyi giymeyi başardı

Milli güreşçi akademik cübbeyi giymeyi başardı
14:33 - Mart 13 2019 Çarşamba

Sivas Cumhuriyet Üniversitesinde (SCÜ) yüksek lisans öğrenimini tamamlayan ve aynı zamanda Olimpiyat, dünya ve Avrupa şampiyonu milli güreş Taha Akgül akademik cübbesini giyerek yüksek lisans diplomasını aldı.

Şampiyon güreşçi Taha Akgül yüksek lisans eğitimini tamamlayarak Sivas Cumhuriyet Üniversitesinden (SCÜ) mezun oldu. Milli güreşçi Taha Akgül Beden Eğitimi ve Spor Anabilim Dalı’nda hazırladığı yüksek lisans tezini Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu’nda bilim kurulu karşısında başarılı bir şekilde sunarak, yüksek lisans eğitimini başarı ile tamamladı.
Köklü bir üniversite olan Sivas Cumhuriyet Üniversitesinden lisansüstü eğitim almış olmanın mutluluğunu yaşadığını ifade eden Taha Akgül, “ Katkı ve desteklerinden dolayı başta Rektörüm Prof. Dr. Alim Yıldız hocama, danışman hocam Dr. Öğr. Üyesi Mehmet Gül’e ve Beden Eğitimi ve Spor Anabilim Dalı hocalarıma teşekkür ediyorum. İnşallah doktora eğitimim için de öncelikli tercihim Sivas Cumhuriyet Üniversitesi olacak.” dedi.

Taha Akgül daha sonra Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Alim Yıldız’a yüksek lisans eğitiminde vermiş oldukları destek ve katkılardan dolayı ziyarette bulunarak bu dönemde vermiş olduğu desteklerden ötürü Rektör Prof. Dr. Alim Yıldız’a ve emeği geçen herkese teşekkür etti.
Taha Akgül’e akademik cübbesini giydirilmesinin ardından Rektör Prof. Dr. Alim Yıldız, yüksek lisans eğitiminin devam ettirilmesi ve doktora eğitimi ile de taçlandırmasını arzu ettiğini ifade ederek, “Sizden ve sizin başarılı çalışmalarınızdan oldukça mutluyduk. Yüksek lisansın ardından doktora eğitimine de devam etmenizi arzu ederiz. Bu konuda elimizden gelen desteği vereceğiz.” diye konuştu.