Milli Eğitim Bakanlığı’ndan yüz yüze eğitime başlayacak özel ihtiyaçları olan öğrenciler için ‘Özel Set’

Milli Eğitim Bakanlığı’ndan yüz yüze eğitime başlayacak özel ihtiyaçları olan öğrenciler için ‘Özel Set’
16:00 - Eylül 14 2020 Pazartesi

21 Eylül’de anaokulu ve ilkokul 1. sınıfta özel ihtiyaçları olan öğrenciler için yüz yüze eğitimde ilk ders zili çalıyor. Özel öğrenci ve ailelerini farklı içeriklerle buluşturan “Eğitimdeyim” mobil uygulaması ve e-kütüphane ile Milli Eğitim Bakanlığı, artık okuma yazma sürecini eğlenceli ve kolay hale getirecek bir set hazırladı. “Okuyorum, Sese Dayalı Yazıyorum” seti, hem mobil uygulamada hem de elektronik kütüphanenin birinci rafında “orgm.meb.gov.tr” adresinde yerini aldı.

MOBİL UYGULAMA İLE ERİŞİLEBİLİR “EĞİTİMDE ÖZELİM”

“Okuyorum Okuyorum Yazıyorum” setlerinin 81 ile özel eğitim sınıflarına gönderildiğini belirten Bakan Selçuk, ailelerin bu sete mobil uygulama “Eğitimdeyim” ve elektronik kütüphaneden rahatlıkla ulaşabileceklerini söyledi. orgm.meb.gov.tr “. Okuma ve Yazma Alanında El-Göz Koordinasyonunu Güçlendirmek, Görsel ve İşitsel Algılama Becerilerini Geliştirmek, Okuduklarını / Dinlediklerini Anlamak, Söylenenleri Yazmak İçin Sese Dayalı Okur-Yazıyorum Okur Yazarlık Seti hazırlandı. okuma ve yazma ve akıcı bir şekilde okuma. Bu set aynı zamanda öğrencilerin “okudukları cümle-metin ile ilgili soruları cevaplama, cümlenin eksik kısımlarını doğru tamamlama, ses-hece-harf-kelime-cümle bilgisi edinme” gibi pek çok alanda karşılaştıkları zorlukları gidermeye yardımcı olmayı amaçlamaktadır. metin ve okudukları hakkında yorum yapma. ”

Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından hazırlanan “Okuyorum, Okuyorum, Yazıyorum” setini öğretmenler, öğrenciler ve veliler dijital olarak aldı. Bunlara ayrıca http://orgm.meb.gov.tr/ekutuphane/anasayfa/derskitaplari/ web adresinden ve “ÖzelimEgitimdeyim” mobil uygulamasından da erişebilecekler.

Utku Şimşek

Yorumlar (0)
Yorumlar E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi