• DOLAR
  5,8125
  %-0,01
 • EURO
  6,4735
  %0,15
 • ALTIN
  275,63
  %-0,12
 • BIST
  7,7783
  %0,25
Milletvekilleri 22 Bin Lira ile geçinemiyor

Milletvekilleri 22 Bin Lira ile geçinemiyor

TBMM Başkanı Mustafa Şentop sosyal medyayı sallayan açıklamalar yaptı. Habertürk canlı yayınına katılan TBMM Başkanı Mustafa Şentop, Milletvekillerinin geçinemediklerini dile getirdi.

Mustafa Şentop milletvekillerinin geçinemediklerini belirterek,  “2002 yılından beri vekillere ilave zamlar yapılmadı, vekiller haftaiçi Ankara’ya geliyorlar. Sadece yol için bile yüksek harcamalar oluyor.  Ayrıca milletvekillerinin lojmanları satıldı çoğu vekil Ankara’da kirada oturuyor. Özel araç tahsis edilmiyor, Meclise toplu taşıma ile gidip gelen vekillermiz var.” Açıklamalarında bulundu.

Daha sonra program sunucusunun “22 bin 200 lira maaşı yetersiz mi görüyorsunuz” sorusu üzerine Şentop, Bu maaşı yetersiz görmediğini ancak milletvekillerinin normal vatandaşlara göre daha çok harcama yaptığı için geçim sıkıntısı çektiklerini dile getirdi. Şentop’un bu açıklaması sosyal medyada büyük tepki aldı.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

SON HABERLER

Türkiye Anadolu bölgesinde bulunan Sivas şehrinin günlük yaşanan son dakika haberlerini hızlıca takip etme fırsatını Sivashaberler.com ile yakalayın. Sivas Haberler sitesinde yazılan tüm haberler editörler tarafından özgün hale getirilmektedir. İlçe haberleri ile birlikte nöbetçi eczane, konaklama bilgileri, gezi önerileri, tarihi kalıntılar olmak üzere her konuda bilgilendirmeler yer alıyor. Sivas haber hizmetinin yanı sıra, şehrin ihtiyaçlarını karşılayacak genel bilgilere kolay ulaşım sağlayın.

sivas haberler google play sivas haberler app store

sanalbasin üyesidir