MHP Genel Başkanı Bahçeli: ‘Ermenistan kafa vursun’

MHP Genel Başkanı Bahçeli: ‘Ermenistan kafa vursun’
12:00 - Ekim 13 2020 Salı

Bugün Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin (TBMM) Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli’de yaptığı konuşma gündeminde değerlendirmede bulundu. Son dönemde yaşanan orman yangınlarına dikkat çeken Genel Başkan Bahçeli, “Yangınların doğal ortamlarında nasıl çıktığı konusunda araştırmalar ve araştırmalar devam ediyor. Ağacımızı, doğamızı, halkımızı ya da kim bulunup en ağır şekilde cezalandırılırsa sabote eden, vazgeçilmez bir hedeftir. Özellikle “Ateş Çocukları” adlı bir oluşum olan PKK aygıtı tüm dikkatleri üzerine çekti ”dedi.

“Yangınlar son zamanların en trajik olayları arasında”

MHP Başkanı Bahçeli, ormanı topraktan ayrı düşünmenin, hayal etmenin ve yorumlamanın mümkün olmadığını belirterek, “Orman demek araziyi kastediyor. Hatay’ın Belen ilçesinde 9 Ekim Cuma günü ormanlık alanda çıkan yangın, rüzgarın etkisiyle yerleşim yerlerine sıçradı. Daha sonra İskenderun ve Arsuz’a yayıldı. Evleri yanan ve riskli bölgelerde yaşayan vatandaşlarımız, bulundukları mahallelerden güvenli bir şekilde tahliye edildi. Hatay’da 9’u ormanlık alanda, 6’sı kırsal kesimde olmak üzere 15 yangın vakası tespit edildi. Neyse ki, yangınlar zor da olsa kontrol altına alındı. Gönlümüzü ağzımıza getiren felaket, işiten ve gören herkeste korkuya neden olmakta, yerel halkımızı ve doğal güzelliklerimizi ciddi şekilde etkilemiştir. “Hatay ve Kahraman Maraş’ta çıkan yangın, son zamanların en trajik olayları arasında yer alıyor, tarım alanlarını çöle çeviriyor, ağaçları yok ediyor, Maraş’ta bitki ve hayvanları katletiyor” dedi.

Osmaniye ve Trabzon’daki orman yangınlarının büyük bir kayıp ve üzüntü yarattığına değinen Bahçeli, “Yangınların nasıl çıktığı konusunda araştırma ve araştırmalar doğal seyrinde devam ediyor. Ağacımızı, doğamızı, halkımızı ya da kim bulunup en ağır şekilde cezalandırılırsa sabote eden, vazgeçilmez bir hedeftir. Özellikle PKK aygıtı “Ateş Çocukları” adlı bir oluşum tüm dikkatleri üzerine çekti. Bilindiği üzere ayrılıkçı terör örgütü, 2019 yılında ‘Ateşin Çocukları Girişimi’nin kurulduğunu ve bu hain grubun kibrit ve çakmaklarla savaşacağını duyurdu. Bu suçluların ilk eylemi, 11 Temmuz 2019’da Fethiye’de çıkan orman yangınında görüldü. Bu teröristler, Hatay’daki sözde kutsal ateşi de selamlayarak yangınların sorumluluğunu üstlendi. Yangının kalıtımsal nitelikte çocukları olup olmadığını bilmiyoruz. Ancak bildiğimiz bir şey varsa o da; “Bunlar iblisin çocukları, ifridin türleri, ihanetin çakalları.” Çocukları esasen bilinmeyen bu sahtekarların kısa sürede yakalanması ve oldukları kadar yakılması, üstelik her türlü kötülük ve iğrenç eylemde hesaba katılması en acil hukuk gereğidir. yapılmış.

“Türk Tabipleri Birliği Merkez Konseyi’nin hakikat ve hakikat lehine tavrını hiç gördünüz mü?”

Son dönemde çıkan yangınlara bazılarının sessiz kaldığını hatırlatan Bahçeli, “Dün anne sütüyle beslenen bebeklerimize kurşun sıkanlar bugün ormanlarımızı yaktı, canlıları ateşe verdiler. Dün sözde öz yönetim reklamlarıyla ülkemizin bir bölümünü işgal ettiler, bugün ağaçlarımıza, kuşlarımıza ve yeşil bitki örtüsümüze nefret saçtılar. Dün masum halkımızı, Mehmet’leri, polisleri ve korucuları öldürdüler. Bugün aynı yerdeler. Üzücü gelişmeler karşısında entelektüel yazıların tepkilerini duydunuz mu? Türk Tabipler Birliği Merkez Konseyi’nin hakikat ve hakikat lehine tavrını hiç gördünüz mü? Bizden savaşa hayır beyanları sunmamızı ve çözülme, çürüme ve çöküşe boyun eğmemizi talep eden, akıl ve yürekten büyülenmiş işbirlikçi çetenin itirazına hiç rastladınız mı? Peki Demirtaş’a yönelik iddiaları şeref madalyası olarak gören CHP Genel Başkanı konuştu mu? Büyük olanı bırakın, en küçüğünden herhangi bir sistem duyuldu mu? Kılıçdaroğlu namus hakkında ne anlar, namus deyince aklına ve hafızasına ne gelir? Hayatı ve doğayı kasteden hainlerin elebaşı Demirtaş’a, evlerinin kapılarını açması için bir kıta bekleyenlere nazlı bir kahvaltı rezervasyonu yaptıranlar, rica ediyorum; ‘Nasılsın?’ açıklamalarda bulundu.

“Bir teröriste terörist diyemeyen, bizce teröristtir”

Teröristlere terörist diyemeyenler olduğunu ve onlara göre terörist sayıldıklarını belirten Bahçeli, “Terör severler ve terör hayranları bu soruya eğilmeden istismar ve inkar etmeye çalışmadan cevap vermeli; Geçen hafta Ağrı Doğu Beyazıt’ta şehit olan ve önümüzdeki ay evlenecek olan Çorum İskilipli Jandarma Astsubay Kıdemli Başçavuş Emre Dokumacı, ağlayan ve ağlayan nişanlısı Hatice Karagöz oğluna ne diyecek? Gözlerinin içine hangi cesaretle bakabilecekler? Teröristi terörist diyemeyen bizim için teröristtir. Bununla yetinmeyen ve siyasi işbirliğine hevesli hainleri destekleyenler, dökülen kanda, yanan ormanlarda, yıkılan umutlarda payına ve parmak izine sahip olan acımasız kişilerdir. Demokrasi ve ekoloji, ayrılıkçıların ayrılmaz öyküsünün öyküsünü anlatmak, insanların, doğanın ve hayvanların düşmanı olduklarını söylemek ve bu şekilde düşmanı hak ettiği gibi muamele etmek ülkenin görevidir. vicdanın görevi. Hatay’da evi ve tarlaları yakılan tüm vatandaşlarımıza dileklerimi iletiyorum. Türkiye Cumhuriyeti güçlü ve yeteneklidir. Hükümet durumun ciddiyetini ve önemini kavradı. Nerede yakılırsa yakilsin, umudum eskisinden daha yeşile dönmesidir. İnşallah tüm imkanlar seferber edilir, afetin yaraları sarılır, zarar ve ziyan gecikmeden telafi edilir ”.

“Biz Türkiye’yiz, Türkiye milletiyiz, siper hattı, Cumhur İttifakı’yız’a karşı direnecek”

Halk İttifakı ile siper hattı oluşturduklarını vurgulayan Bahçeli, “Terörle mücadelede şehit düşen kahramanlarımıza Yüce Allah’tan rahmet, tedavi gören kahramanlarımıza şifalar diliyorum. Unutmayın, bütün ağaçlarımız yansa bile fidan dikecek toprağımız var. Toprağımız susuz olsa bile, çok şükür suya kanımız var. Çok fazla düşman olmasına rağmen yenme gücümüz var. Zulmedenler karşısına çıksa bile, onun alayını yok edecek inancımız var. Başımızı eğmeyen, alçalmayacak bir bayrak, işgali kabul etmeyecek bir irademiz. Nitekim biz Türkiye’yiz, Türkiye milletiyiz, siperlere direnmek için cumhur İttifakı’yız hesaplanan saldırılara yıkılmaz “dedi.

Utku Şimşek

Yorumlar (0)
Yorumlar E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi