• DOLAR
  5,7678
  %0,52
 • EURO
  6,3514
  %0,50
 • ALTIN
  272,26
  %0,79
 • BIST
  104.064
  %-0,73
Metruk binaların yıkımına başlandı

Metruk binaların yıkımına başlandı

Sivas’ta yer alan metruk binaların kent güvenliğini tehdit etmesi sonrasında yıkımına başladığı bildirildi.

Sivas’ta Metruk Binalar Yıkılıyor

Uzun yıllardan bu yana atıl durumda bulunan ve çoğunluğunun madde bağımlılarının ve diğer kişilerinin mekanı durumuna gelmesi üzerine bu binaların yıkım çalışmaları başlatıldı. Bu kapsamda yıkımına başlanan Yüzüncü Yıl Sitesi’nde incelemelerde bulunan Sivas Valisi ve Sivas Belediye Başkanı yapılan çalışmalara dair açıklamalarda bulundu.

Sivas Belediye Başkanı olan Hilmi Bilgin; yapılan çalışmalara dair açıklamada bulunarak; metruk binaların yıkılmasına dair yoğun bir çalışma içerisinde bulunduklarını ifade etti. İlgili yasal süreçlerin tamamlanmasının ardından yıkım sürecinin başladığı belirtilirken; Sivas Valiliği, Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğünün de çalışmalara destek sunduğu belirtildi.

Etiketler:
manşet

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

SON HABERLER

Türkiye Anadolu bölgesinde bulunan Sivas şehrinin günlük yaşanan son dakika haberlerini hızlıca takip etme fırsatını Sivashaberler.com ile yakalayın. Sivas Haberler sitesinde yazılan tüm haberler editörler tarafından özgün hale getirilmektedir. İlçe haberleri ile birlikte nöbetçi eczane, konaklama bilgileri, gezi önerileri, tarihi kalıntılar olmak üzere her konuda bilgilendirmeler yer alıyor. Sivas haber hizmetinin yanı sıra, şehrin ihtiyaçlarını karşılayacak genel bilgilere kolay ulaşım sağlayın.

sivas haberler google play sivas haberler app store

sanalbasin üyesidir