Mersin’de sahte doktor yakalandı

Mersin’de sahte doktor yakalandı
11:00 - Aralık 13 2022 Salı

Alınan bilgiye göre, M.K.U. isimli şahıs hastane görevlilerine kendini anestezi doktoru olarak tanıttı. Beyaz önlük giymek için çocuk yoğun bakım ünitesine giriş yapmaya çalışan şüpheli, güvenlik görevlileri tarafından fark edildi. Şüphelinin doktor olmadığını anlayan güvenlik ekipleri, şahsı yakalayarak polise teslim etti.

Doktorluk mesleğini çok merak ettiği için böyle bir işe kalkıştığını söylediği öğrenilen M.K.U., KBB polikliniğinde muayene olabilmek için boş olan başka bir odadan doktor önlüğü aldığını ve bu önlükle kendisini KBB doktoruna doktor olarak tanıttığını itiraf etti.

Eve gittiğinde ise doktorluğun nasıl olduğunu merak ettiği için gece 24.00 sıralarında tekrar hastaneye döndüğünü anlatan şüpheli, hastaneye kadın doğum servisinden giriş yapmaya çalıştığı esnada doktor önlüğünün içerisindeki takip cihazı alarmı çalınca hastane güvenlik görevlilerine sağlıkçı olduğunu, bugün gündüz muayene olurken önlüklerin karıştığını ve önlüğü bırakmak için geldiğini söylediğini ve oradan ayrıldığını söylediği öğrenildi. Daha sonrasında çocuk yoğun bakım ünitesi bina girişinde bulunan görevlilerine anestezi uzmanı olduğunu belirterek önlük temin etmeye çalıştığını ifade eden şüpheli, o esnada hastane güvenlik görevlileri tarafından fark edilip yakalandığını aktardığı belirtildi.

İLGİLİ HABER

Sahte doktorun tahliye talebine mahkemeden ret

İLGİLİ HABER

Sahte doktor taksiciyi de kandırmış: Taksicinin eşini, annesine doktor diye tanıtmış

İLGİLİ HABER

Sahte doktora çiçek teslimatı yapan çiçekçi: ‘Şok olduk’

İLGİLİ HABER

‘Sahte doktor’ inandırıcı olmak için kendi adına çelenk bile yaptırmış

İLGİLİ HABER

Sahte doktorla ilgili İl Sağlık Müdürlüğünden açıklama!

İLGİLİ HABER

İstanbul’da kaçak diş muayenehanesine baskında sahte doktor gözaltına alındı

İLGİLİ HABER

Sahte doktorun oyunu pes dedirtti

iha.com.tr üzerindeki haberler özet şeklinde yayınlanmaktadır. Haberin video, fotoğraf ve metnine Abone panelinden ulaşabilirsiniz.

Yorumlar (0)
Yorumlar E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi