• DOLAR
  5,7971
  %-0,49
 • EURO
  6,4953
  %0,11
 • ALTIN
  277,84
  %-0,57
 • BIST
  98.415
  %3,71
Mermerlerin sınıflandırılması için mekanik göz kullanılacak

Mermerlerin sınıflandırılması için mekanik göz kullanılacak

Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Elektrik-Elektronik bölümünde Dr. Öğr. Üyesi Yunis Torun’un danışmanlığında çalışma yapan öğrenciler tarafından hazırlana proje TÜBİTAK’a sunuldu. Bu proje BİDEB tarafından 2209 Sanayi Odaklı Araştırma Proje desteği çalışmaları arasına girmeye hak kazandı.

Mermerlerin Sınıflandırılması İçin Mekanik Göz

Bu projenin sanayi danışmanlığını yapan Levent Gencer, mermer işletmelerinde mermerlerin desen ve kalite bakımından sınıflandırmanın insan gözü ile yapıldığını ve bu durumun zamanla yanılmalara yol açtığını bu sebeple mekanik göz çalışmasının bu sınıflandırmada çok önemli bir yere sahip olacağını belirtti. 

 

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

SON HABERLER

Türkiye Anadolu bölgesinde bulunan Sivas şehrinin günlük yaşanan son dakika haberlerini hızlıca takip etme fırsatını Sivashaberler.com ile yakalayın. Sivas Haberler sitesinde yazılan tüm haberler editörler tarafından özgün hale getirilmektedir. İlçe haberleri ile birlikte nöbetçi eczane, konaklama bilgileri, gezi önerileri, tarihi kalıntılar olmak üzere her konuda bilgilendirmeler yer alıyor. Sivas haber hizmetinin yanı sıra, şehrin ihtiyaçlarını karşılayacak genel bilgilere kolay ulaşım sağlayın.

sivas haberler google play sivas haberler app store

sanalbasin üyesidir