MediaTek Dimensity 7000 Özellikleri Sızdırıldı

MediaTek Dimensity 7000 Özellikleri Sızdırıldı
11:18 - Kasım 23 2021 Salı

MediaTek Dimensity 7000 özellikleri ile birlikte karşımıza çıkıyor. Henüz doğrulanmayan özelliklere göre yeni model çok etkili görünüyor.

MediaTek, Qualcomm’un en büyük rakiplerinden birisi olmakta. İkisi de ürettikleri işlemciler ile beraber öne çıkmaya çalışıyor. MediaTek Dimensity serisi ile Qualcomm ise Snapdragon serisi ile çeşitli işlemci modellerine ev sahipliği yapıyor. MediaTek’in yeni duyuracak olduğu Dimensity 7000, çok güçlü kamera özellikleri ile karşımıza geliyor. Bu da kullanıcıların harika çekimler yapmasına olanak tanıyor olacak.

MediaTek Dimensity 7000 Özellikleri

MediaTek Dimensity 7000, sunmuş olduğu pek çok yenilik ile insanları memnun etmeye çalışıyor. Snapdragon 870 ile Snapdragon 888 işlemci modelleri arasında yer alması beklenen Dimensity 7000, güçlü özellikleri ile birlikte rakibi Qualcomm arasında olan rekabeti daha da güçlendirebilir. 5 nm üretim teknolojisine sahip olacak olan yeni çip, mobil işlemcilere can verecek. MediaTek’in geliştirmiş olduğu bu işlemci genel olarak orta ve üst segment cihazlar için geliştirilmiş durumda. Henüz işlemcinin ne zaman tanıtılacağı belli olmasa da şimdiden bazı özellikleri sızdırılmış durumda.

MediaTek Dimensity 7000 Özellikleri

MediaTek Dimensity 7000 özellikleri arasında hızlı şarj desteğine sahip oluşu yer alıyor. Model, 75 watt hızlı şarj teknolojisi ile birlikte müşterilerini karşılıyor. Bu sayede telefonu yaklaşık 30 dakikada şarj etmek mümkün olurken şunu da belirtmek gerekiyor ki bu durumun cihazın pil kapasitesine bağlı olduğunu da bilmek gerekiyor. Arm Cortex-A55 ve Arm Cortex-A78 çekirdeklerine sahip olması beklenen yeni işlemcinin çekirdek hızları hakkında net bir açıklama yapılmadı.

MediaTek Dimensity 7000 işlemci modeli henüz çıkmasa da bu modelin özellikleriyle ilgili öne çıkan bir diğer detay modelin çok güçlü kamera özelliklerine sahip olacağı. Ortaya çıkan sızıntıya göre işlemci 200 megapiksel kamera desteğine sahip olabilecek. Bu sayede telefon üreticileri 200 megapiksele kadar kamera geliştirebiliyor olacak. İşlemci, sunmuş olduğu güçlü işleme kapasitesi sayesinde bu teknolojiye olanak tanırken işlemcinin yapay zeka destekli fotoğraf çekimi özelliği olabileceği de belirtilen özellikler arasında yer alıyor.

Yorumlar (0)
Yorumlar E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi