• DOLAR
  5,8949
  %-0,54
 • EURO
  6,5056
  %-0,52
 • ALTIN
  282,76
  %-0,62
 • BIST
  93.981
  %-5,10
Mağaradan çıkan ağaç görenleri şaşırtıyor

Mağaradan çıkan ağaç görenleri şaşırtıyor

Sivas’ın Divriği ilçesinde bulunan tarihi Divriği Kalesi’nin girişinde yer alan mağara içerisinde büyüyen ağaç görenlerin dikkatini çekiyor.

Mağaradan Çıkan Ağaç

Sivas’taki Divriği Kalesi tarihi özelliklerinin yanında aynı zamanda kalenin girişindeki mağarada büyüyen ağaçla da dikkat çekmeye devam ediyor. Kalenin giriş olarak kullanılan kısmında bir insanın sığabileceği küçüklükteki bir mağara girişi bulunuyor. Giriş kısmını geçtikten sonra geniş bir mağara ve kaleye açılan mağaranın çıkış kısmı yer alıyor. Mağaranın hemen çıkış kısmında kökleri mağaranın içinde bulunan dalları ise kaleye doğru uzanan bir ağaç bulunuyor. Kalenin ziyaretçileri giriş kısmında ilk olarak bu ağaçla karşılaşıyor. Dışarıdan bakıldığı zaman ise ağacın yaprakları kaleden mağaraya olan giriş kısmını kapatıyor.

Etiketler:
manşet

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

SON HABERLER

Türkiye Anadolu bölgesinde bulunan Sivas şehrinin günlük yaşanan son dakika haberlerini hızlıca takip etme fırsatını Sivashaberler.com ile yakalayın. Sivas Haberler sitesinde yazılan tüm haberler editörler tarafından özgün hale getirilmektedir. İlçe haberleri ile birlikte nöbetçi eczane, konaklama bilgileri, gezi önerileri, tarihi kalıntılar olmak üzere her konuda bilgilendirmeler yer alıyor. Sivas haber hizmetinin yanı sıra, şehrin ihtiyaçlarını karşılayacak genel bilgilere kolay ulaşım sağlayın.

sivas haberler google play sivas haberler app store

sanalbasin üyesidir