Sivas Haberler

Madde bağımlılarına engel için duvar örülüyor

Sivas’ta bulunan metruk binalar ve yarım kalmış inşaatların madde bağımlıları tarafından mesken tutulmaması için sıradışı bir çözüm bulundu.

Madde bağımlılarına engel için duvar örülüyor
129 Okundu
13 Mart 2019 - 14:25

Sivas’ta bulunan metruk binalar ve yarım kalmış inşaatların madde bağımlıları tarafından mesken tutulmaması için sıradışı bir çözüm bulundu.

Sivas’ta kullanılmayan binalar ve yarım kalan inşaatların kontrolsüz olması sebebiyle suça zemin oluşturmaması için çalışma başlatıldı. Bu çalışma kapsamında Sivas’ın Kızılırmak Mahallesi Morali Baba Caddesi üzerinde madde bağımlılarının mesken tuttuğu tamamlanmamış bir inşaatın giriş kısmına duvar örülüp kapatılarak burası güvenli hale getirildi. Özellikle madde bağımlılarının mesken tuttuğu bu yarım kalan inşaata suça meyilli kişilerin girmemesi için başvurulan bu ilginç çözüm mahalle sakinleri tarafından memnuniyetle karşılandı. Kızılırmak Mahallesi muhtarı Bilal Meriç yapılan bu güzel çalışmadan dolayı Sivas Valisi Ayhan’a ve Belediye Başkanı Sami Aydın’a teşekkürlerini dile getirdi.

Muhtar Meriç yaptığı açıklamada, “Burası yarım kalmış dört katlı bir inşaat. Bizim burada ki en büyük sıkıntımız bu inşaat. Karşımızda ilköğretim okulu, onun karşı tarafı sağlık ocağı, bir tarafı kuran kursu. Burada uyuşturucu bağımlıları, kızlı erkekli bir takım kişiler geliyorlar, burada nahoş görüntüler veriyorlar. Bundan dolayı mahallemiz büyük bir sıkıntı içindedir. Bu süreç 10 yıldır Geçtiğimiz haftalarda valimizi buraya davet ettik. Kendileri de Sami Aydın başkanımız ile davetimize icabet ettiler. Geldiler buraları bizzat gözleri ile gördüler. Bizi bu sıkıntıdan kurtardıkları için kendilerine teşekkür ediyoruz“ dedi.

Türkiye'nin Sivas iline ait günlük yaşanan son dakika gelişmelerini Sivashaberler.com sitesinden takip edebilirsiniz. Sivas Haberler sitesindeki içerikler izinsiz kullanılamaz, kullanıldığı taktirde kullanılan yazının linkinin paylaşılması zorunludur. Sitemiz 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır, kaynak gösterilmeden izinsiz yazılarımız yayınlanamaz. Sivashaberler.com güncel yaşam haberleriyle birlikte Sivas şehrinde yaşanan tüm gelişmeleri sunmakta ve hızlıca haberdar olmanızı sağlamaktadır.

Bize Ulaşın :

Telefon : (0346) 221 00 00

WhatsApp : +54 9 375 166-6918

E-posta : sivashaberlercom@gmail.com

Adres : Sularbaşı Mh, Atatürk Cd. Cumhuriyet Meydanı No:6, 58069 Merkez/Sivas

Sivashaberler.com Türkiye'nin Sivas iline ait yerel haber sitesidir, tarafsız ve doğru habercilik anlayışıyla Sivas Haberleri hizmeti vermektedir. İHA Abonesidir.

Google Play Apple Store