• DOLAR
  5,8890
  %0,55
 • EURO
  6,5329
  %0,05
 • ALTIN
  294,89
  %0,78
 • BIST
  7,6666
  %0,02
Lise öğrencilerine yemek ve din eğitimi

Lise öğrencilerine yemek ve din eğitimi

Sivas İl Müftülüğünün düzenlediği “Gençlerle Mutfak Atölyesi” programı kapsamında bir araya gelen 28 lise öğrencisine hem yemek tarifleri öğretildi, hem de din eğitimi verildi.

Sivas İl Müftüsü Yusuf Akkuş ve yardımcısının da katıldığı programda öğrenciler bazı yemek tariflerini öğrendi, sonrasında ise verilen sohbeti dinleyerek dini bilgiler edindi. Eğitim bölümü bittikten sonra yarışma bölümüne geçen lise öğrencileri en iyi tatlıları yapmak için birbirleriyle kıyasıya yarıştı. Yarışmanın sonunda öğrencilerin yaptıkları tatlıları tadan İl Müftüsü ve heyet üyeleri oldukça zor anlar geçirdi. Yusuf Akkuş yarışmadan sonra öğrencilerin hepsini tebrik etti.

Gençlerin geleceğimiz için çok önemli olduğunun altını çizen Yusuf Akkuş manevi hayata hazırlık yaparken maddi hayatı da ıskalamanın gerekliliğie vurgu yaptı. Din eğitimiyle ilgili ise şu anda birçok gencin pasif bir hal aldığını ve bu durumu tersine çevirmek zorunda olduklarını vurguladı.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

SON HABERLER

Türkiye Anadolu bölgesinde bulunan Sivas şehrinin günlük yaşanan son dakika haberlerini hızlıca takip etme fırsatını Sivashaberler.com ile yakalayın. Sivas Haberler sitesinde yazılan tüm haberler editörler tarafından özgün hale getirilmektedir. İlçe haberleri ile birlikte nöbetçi eczane, konaklama bilgileri, gezi önerileri, tarihi kalıntılar olmak üzere her konuda bilgilendirmeler yer alıyor. Sivas haber hizmetinin yanı sıra, şehrin ihtiyaçlarını karşılayacak genel bilgilere kolay ulaşım sağlayın.

sivas haberler google play sivas haberler app store

sanalbasin üyesidir